Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

27.11.2019 15:03
Версія для друку
  • RSS

Дослідження ISCHEMIA – революція в кардіології. 

Дослідження  ISCHEMIA – революція в кардіології.Дослідження ISCHEMIA показало, що інвазивний підхід до пацієнтів з ішемічною хворобою серця від помірного до тяжкого ступеня істотно не знижує сукупну кінцеву точку інфаркту міокарда (MI), серцево-судинної (CС) смерті, госпіталізації з приводу нестабільної стенокардії або серцевої недостатності і зупинки серця в порівнянні з консервативною медичною стратегією - без ангіографії. Кінцеві точки інфаркту міокарда, смерті від серцево-судинних захворювань і смерті від всіх причин також не розрізнялися між групами лікування.

Аналіз ISCHEMIA дав чіткі результати.Це дослідження змінює кардіологічну практику і надає суспільству новий важливий спосіб зрозуміти атеросклеротичну хворобу серця. 

Нагадаємо, що до ISCHEMIA численні дослідження не показали зниження інфаркту міокарда або смерті за допомогою інвазивної стратегії на додаток до оптимальної медикаментозної терапії. Це важливо, тому що це додає більше перконливих доказів  нульового результату.

В дане дослідження включали пацієнтів зі значною ІХС. У реальному світі хворі, подібні до тих, які були включені  в ISCHEMIA, відвідують лабораторію катетеризації і часто проходять процедуру реваскуляризації.

Дослідники ISCHEMIA також повідомили про відсутність гетерогенності лікувального ефекту, заснованого на тяжкості ІХС, вихідному рівні ішемії або навіть при наявності ураження ЛКА. Науковці відзначають, що у пацієнтів із  ураженням трьох судин частота випадків вище, ніж у пацієнтів із захворюванням однієї судини, але ніяких переваг  інтервенційного підходу не виявлено.

Основний висновок цього випробування полягає в тому, що ні первинна кінцева точка, ні будь-яка інші кінцеві точки навіть не досягли значимості.

Ідея про те, що більш тривале спостереження в ISCHEMIA сприятиме інвазивному підходу, була б більш переконливою, якщо б тривале виживання в дослідженні COURAGE не була б нейтральним.

Більш того, визначення періпроцедурального інфаркту міокарда в дослідженні ISCHEMIA сприяло інвазивному підходу. Вчені зазначають, що поріг періпроцедурального інфаркту міокарда в програмі COURAGE являв собою значення креатинкінази-MB (CK-MB), що перевищує верхню межу норми в три рази (ULN). Проте, дослідники ISCHEMIA встановили більш високий поріг періпроцедурального ІМ - на рівні CK-MB в п'ять разів більше ULN або на рівні тропоніну в 35 разів вище норми.

 У заключенні до ISCHEMIA у розділі про якість життя йдеться, що у пацієнтів було значне, тривале поліпшення контролю симптомів стенокардії і якості життя за допомогою інвазивного лікування, якщо у них була стенокардія (щодня / щотижня або щомісяця).

Проте, інше  контрольоване дослідження ORBITA продемонструвало силу плацебо-ефекту інтервенційних процедур. Щоб бути справедливим, дослідники ISCHEMIA не мали результатів ORBITA при плануванні свого дослідження, але тепер сліпі випробування будуть необхідні для того, щоб зробити якісь висновки щодо полегшення суб'єктивних симптомів стенокардії.

Науковці зазначають, що  вогнищевий стеноз є маркером системного захворювання атеросклерозом. До ISCHEMIA, результати всіх попередніх досліджень були такими, що вказували на те, що лікування фокальних стенозів не покращувало результати. Але залишалося занепокоєння, що важко хворі пацієнти, з великою кількістю уражень, з більшою ішемією, краще впораються з реваскуляризацією.

Ось чому дослідження ISCHEMIA таке важливе. Воно показує, що терапія, яка лікує системне захворювання, працює добре. Модифікації способу життя, основні серцеві ліки і відмова від куріння працюють, тому що кожен з них стосується загального захворювання атеросклерозом. Понад 95% цих пацієнтів похилого віку зі значною коронарною хворобою були живі після середнього періоду спостереження більше 3 років.

У пацієнтів з ІХС необхідно почати з оптимальної медикаментозної терапії, включаючи зміни способу життя. Результати даного дослідження не означають, що стенти і операції не грають ніякої ролі. Це означає, що первинний підхід полягає в лікуванні основного захворювання. Більшість пацієнтів добре з цим справляються.

Результати випробувань повинні бути внесені в інструменти підтримки прийняття рішень, а професійні суспільства повинні провести публічну кампанію з розповсюдження результатів, щоб усунути страх хронічної стабільної ІХС.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми