Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.05.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

22.01.2020 15:13
Версія для друку
  • RSS

Дапагліфлозин препарат для лікування цукрового діабету чи серцевої недостатності? 

Нещодавно у  дослідженні DEFINE-HF було показано, що препарат покращує симптоми і якість життя в аналогічній популяції пацієнтів з СН, незалежно від цукрового діабету. Переваги інгібітору SGLT2 для кінцевих точок серцевої недостатності у пацієнтів, які в основному страждають діабетом, вже встановлені.

Результати дослідження DAPA-HF показали, що  лікування інгібітором SGLT2 дапагліфлозином  на додаток до стандартної терапії СН зі зниженою ФВ в порівнянні тільки зі стандартними препаратами призвело до значного зниження ризику не тільки для клінічної складової первинної кінцевої точки, але і для смертності і інших значущих вторинних результатів.

Дослідники впевнені, що отримані позитивні результати не були опосередковані загальновизнаними антиглікемічним  ефектом інгібітору SGLT2.

У дослідження було включено понад 4700 пацієнтів із СНзнижФВ (функціональний клас NYHA класу 2-4 і фракція викиду лівого шлуночка 40% або менше) з помірно підвищеним натрійуретичним пептидом без урахування діабетичного статусу. Пацієнти випадковим чином були поділені на дві групи: перша- хворі отримували дапагліфлозин 10 мг один раз на день; друга- плацебо на додаток до стандартних лікарських препаратів СНзнижФВ.

Загальний коефіцієнт ризику первинної кінцевої точки (КР) був 0,74 (95% ДІ, 0,65 - 0,85; P = 0,00001) на користь інгібітора SGLT2.

Пацієнти були стратифіковані за статусом діабету. Ефекти на первинну кінцеву точку були майже однаковими у пацієнтів з ЦД2 і без нього (люди з діабетом 1 типу були виключені).

Дослідження DAPA-HF показало користь від призначення цього препарату у 45% пацієнтів з діабетом типу 2 (ЦД2) і 55% без нього майже в рівній мірі стосовно його первинної кінцевої точки - серцево-судинної (СС) смерті, госпіталізація з приводу серцевої недостатності або невідкладної госпіталізації при серцевій недостатності, яка потребує внутрішньовенної терапії.

Важливо відзначити, що вплив дапагліфлозина на первинну кінцеву точку було практично однаковим незалежно від базових рівнів глікозильованого гемоглобіну (A1c). Навіть у людей з абсолютно нормальним A1c можна побачити переваги. Він абсолютно однаковий для всього спектра гемоглобіну A1c.

У пацієнтів, які приймали препарат без ЦД2, не було ризику розвитку гіпоглікемії або діабетичного кетоацидозу, що викликало б занепокоєння.

Крім того, не було ніякого істотного взаємодії по статусу діабету для кінцевої точки, що відображає погіршення ниркової функції.

Цей клас ліків, погано знайомий як засіб для лікування серцевої недостатності, погіршує і без того складну задачу для деяких пацієнтів: безліч пігулок щодня, особливо у пацієнтів з множинними супутніми захворюваннями, які також потребують лікування.

Спеціалісти стверджують, що у цій області необхідно з'ясувати цінність цих ліків для суспільства, а також фінансову токсичність.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin