Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

20.03.2020 20:25
Версія для друку
  • RSS

COVID-19: Як змінюються результати тестів на тропонін та натрійуретичний пептид? 

Два досліджуваних  серцевих біомаркера, що часто призначаються,  часто мають високі показники у пацієнтів з коронавірусною інфекцією (COVID-19) через причини, які до цього часу ще погано вивчені, але тести для цих пацієнтів не слід замовляти, за винятком стандартних клінічних ситуацій.

Це означає, що аналізи на тропонін і натрійуретичний пептид слід проводити лише для таких пацієнтів, у яких є клінічні ознаки гострого інфаркту міокарда (ІМ) або серцевої недостатності, відповідно.

Це топ-повідомлення з короткого огляду, опублікованого американським коледжем кардіологів (ACC), який частково направлений на попередження не потрібного широкого застосування часто використовуваних аналізів біомаркерів серцевої патології в незнайомі часи глобальної надзвичайної ситуації в області охорони здоров'я.

Спеціалісти наголошують, що клініцисти зобов'язані дійсно розглядати питання про необхідність вимірювання тропоніну і натрійретичного пептиду при тих обставинах, за яких вони можуть прояснити  клінічну картину, і там, де вони можуть справді змінити ведення пацієнта з вірусом.

Наковці говорять про аналізи, що включають тести на серцевий тропонін (cTn) і мозковий натрійуретичний пептид (BNP) або N-кінцевий proBNP (NT-proBNP). Підвищення рівня cTn при високочутливому аналізі (hs-cTn) ще більшь ймовірне серед пацієнтів із COVID-19.

Станом на 18 березня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила про 191 127  випадків захворювання на COVID-19 в світі, але картина швидко змінюється. Інші джерела повідомляють про більше ніж 240 000 випадків по всьому світу на сьогоднішній день.

Враховуючи новизну коронавірусу поки що, ще мало публікацій щодо серцево-судинних наслідків COVID-19.  Але підвищення біомаркерів є звичайним явищем при гострому респіраторному дистрес-синдромі (ГРДС) в цілому це і пов’язано з несприятливим протіканням.

 

Відповідно у пацієнтів з COVID-19 клініцистам рекомендується вимірювати тропонін або натрійуретичні пептиди тільки в тому випадку, якщо діагноз гострого інфаркту міокарда або серцевої недостатності розглядається на клінічних даних.

Більше того, аномальний результат тропоніну або натрійуретичного пептиду не повинен розглядатися як повідомлення про гострий інфаркт міокарда або серцеву недостатність без інших підтверджуючих даних.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin