Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

26.05.2021 17:58
Версія для друку
  • RSS

Безпечний перехід з тікагрелора на клопідогрель після стентування 

Дослідження TALOS-AMІ демонструє нові дані щодо  заміни тікагрелора з більш високою ефективністю на клопідогрель в рамках подвійної антитромбоцитарної терапії (ПАТТ) через 30 днів після стентування гострого інфаркту міокарда.

Поточні рекомендації рекомендують ПАТТ, включаючи аспірин і інгібітор P2Y12, такий як клопідогрель або тікагрелор, протягом 6-12 місяців після перкутантного коронарного втручання (ПКВ). Однак користь від інтенсивної антитромботичної терапії зникає через перші 30 днів.

У дослідження TALOS-AMI було включено 2697 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, які протягом 1 місяця отримували ПАТТ з тікагрелором і аспірином і у яких не було подій, пов'язаних деескалацією прийому аспірину і клопідогрелю, ні з продовженням. Середній вік пацієнтів становив 60 років, 54% мали ІМ з підйомом сегмента ST і 28% мали ПКВ з приводу багатосудинного ураження.

Прихильність до антитромбоцитарної терапії через 10 місяців була високою - 98,4% і 97,3% в групі деескалації та контрольній групі, відповідно.

Через два тижні після рандомізації в групі деескалації не було випадків смерті або тромбозу стента; у одного пацієнта  на 5-й день був ІМ не пов'язаний з тромбозом стента. У контрольній групі не було ішемічних подій.

Первинна кінцева точка - поєднання смерті від серцево-судинних захворювань (ССЗ), інфаркту міокарда, інсульту і кровотеч, кровотеч типу 2, 3 або 5 (BARC) - знизилася з 8,2% в контрольній групі до 4,6% в групі деескалації через 1 рік (відношення ризиків [ВР], 0,55; 95% ДІ, 0,40-0,76; P <0,001).

Результати показали, що це було обумовлено, головним чином, зменшенням кровотеч за шкалою BARC 2, 3 або 5 (3,0% проти 5,6%; ВР 0,52; 95% ДІ 0,35 - 0,77) при аналогічних показниках смертності від серцево-судинних захворювань, ІМ та інсульту (2,1% проти 3,1%; ВР 0,69; 95% ДІ 0,42 - 1,14).

Обмеження дослідження полягають в тому, що воно не було сліпим, проводилося тільки в Південній Кореї, а частота первинної кінцевої точки була трохи нижче, ніж передбачалося.

Науковці заявляють, що випробування було проведено добре, і воно буде мати велике значення для клінічної практики догляду за пацієнтами після гострого інфаркту міокарда. Справа в тому, що багато хто з лікарів,  використовують цю стратегію як з міркувань вартості, переносимості, так і з міркувань безпеки. Нове дослідження показало, що те, що вже застосовується деякими лікарями, за відсутності вагомих доказів, може бути одночасно безпечною і ефективною стратегією.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>