Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

25.06.2022 16:14
Версія для друку
  • RSS

Безманжетні прилади для вимірювання артеріального тиску 

Вимірювання артеріального тиску без використання манжети є швидкорозвиваючою і багатообіцяючою областю зі значним потенціалом для виявлення артеріальної гіпертензії, лікування та контролю.

Європейське товариство гіпертонії опублікувало нову заяву, яка стосується саме нових приладів для вимірювання АТ:  оскільки точність цих нових пристроїв ще не підтверджена, в даний час вони не підходять для клінічного використання.

У цьому документі детально роз’яснюється, що в безманжетних тонометрах використовується безліч нових технологій, деякі з яких вимагають індивідуального калібрування манжети користувача, і всі вони мають певні проблеми з точністю і складніші, ніж у пристроїв для вимірювання артеріального тиску з манжетою.

Існує нагальна необхідність розробити міжнародно визнаний стандарт точності, спеціально призначений для валідизації безманжетних пристроїв для вимірювання артеріального тиску, і клінічна корисність цих пристроїв має бути доведена на здорових людях та людях з підозрою чи діагностованою АГ при сумісному застосуванні або замість методів вимірювання АТ, що рекомендуються в даний час.

Автори роблять висновок, що до тих пір, поки ці питання не будуть належним чином вирішені, пристрої для вимірювання артеріального тиску без манжети не слід використовувати для оцінки або лікування АГ в клінічній практиці.

Крім того, існує безліч різних типів безманжетних пристроїв для вимірювання артеріального тиску, в яких використовується безліч різних технологій, тому процес перевірки дуже складний. Спеціалістам необхідно розробити протокол перевірки, який відрізнятиметься для кожного типу пристроїв. Зараз таких даних нема, тому не  можна рекомендувати ці пристрої для клінічного використання.

Автори заяви — команда з 24 експертів — зазначають, що методика вимірювання артеріального тиску, що рекомендується в даний час, за допомогою манжети на плечі має два важливі обмеження. Ця методика забезпечує лише переривчасті виміри в статичних умовах, тому не може виявляти та реєструвати швидкі та динамічні зміни артеріального тиску у відповідь на фізичні та психічні проблеми повсякденного життя. Використання манжети вносить помилки, пов'язані з її розміром, формою та розташуванням, а стиснення кінцівки під час надування може насторожити користувача, викликаючи занепокоєння та дискомфорт під час повсякденної діяльності та сну, фактори, які можуть вплинути на рівень вимірюваного артеріального тиску.

Щоб вирішити ці проблеми, нещодавно було розроблено кілька підходів, в яких використовуються безманжетні технології для оцінки артеріального тиску на основі датчиків, обробки сигналів та алгоритмів, вбудованих у пристрої, що носяться, смартфони, кишенькові пристрої та інші типи пристроїв.

У заяві говориться, що пристрої для вимірювання артеріального тиску без манжети призначені для зручної і безперервної реєстрації АТ з мінімальним втручанням користувача, і нові технології можуть надати докладну і неупереджену інформацію про характер і мінливість циркадного артеріального тиску.

Тим не менш, пристрої, що носяться, можуть повідомляти про короткочасні надмірно підвищені значення артеріального тиску під час повсякденної діяльності, які, ймовірно, будуть нешкідливими, якщо вони тривають протягом короткого часу, але можуть викликати занепокоєння і навіть непотрібні візити в клініку.

У заяві йдеться, що в даний час на ринку є безліч безманжетних пристроїв для вимірювання артеріального тиску, і деякі лікарі, пацієнти та представники громадськості прагнуть їх використовувати, незважаючи на мале розуміння їх обмежень і особливих проблем при оцінці їх точності. Тому науковий світ чекає на нові клінічні дослідження, що допоможуть впровадити безманженті пристрої в лікарську практику.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin