Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.05.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

06.11.2020 16:41
Версія для друку
  • RSS

Баріатрична хірургія у пацієнтів після інфаркту міокарда 

Згідно з новим реєстраційним дослідженням, крім добре відомих переваг стійкої втрати ваги та нормалізації стану при цукровому діабеті 2 типу, метаболічна хірургія, що виконується після інфаркту міокарди (ІМ), знижує довгостроковий ризик сердечно-судинних подій.

Ризик серйозних несприятливих серцево-судинних подій (МАСЕ), повторного ІМ і смерті були більш ніж вдвічі знижені у пацієнтів, що перенесли метаболічну хірургію, ніж у пацієнтів без такого роду втручання.

Незважаючи на велику кількість досліджень при лікуванні діабету, дослідження впливу баріатричної хірургії на пацієнтів з тяжким ожирінням та ішемічною хворобою серця (ІХС) були обмежені та  неоднозначні.

Для нового дослідження науковці використовували реєстр SWEDEHEART пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями та Скандинавський реєстр хірургічних втручань при ожирінні, визначивши 502 пацієнта.

При цьому середній вік складав 53 роки, 57% складали чоловіки, час від інфаркту міокарди до операції або початку подальшого спостереження складався в середньому 4,8 року для випадків баріатричної операції та 4,6 року для контрольної групи. У хірургічній групі обхідний шлунковий анастомоз по Ру з невеликим (<25 мл) шлунковим мішком був виконаний у  91% пацієнтів, а рукавна гастроектомія - 9%.

Післяопераційні ускладнення були зареєстровані у 42 з 502 пацієнтів, у тому числі у 20 пацієнтів, які потребували серйозного хірургічного втручання.

Через 8 років у 18,7% пацієнтів у групі метаболічної хірургії був MACE, порівняно з 36,2% у групі без хірургічного втручання.

Сукупна частота летальності склала 11,7% при метаболічній хірургії та 21,4% без операцій (aHR, 0,45; 95% ДІ, 0,29-0,70) і склала 5,4% проти 17,9% для ІМ (aHR, 0,24; 95% ДІ, 0,14-0,41). ).

У пацієнтів, що перенесли метаболічну операцію, також був більш низький ризик серцевої недостатності, що виникла вперше (2,0% проти 4,9%), але аналогічна частота виникнення інсульту (3,5% проти 5,4%) та першого епізоду фібриляції передсердь (8 , 7% проти 9,9%).

Діабет виявлявся в клінічній ремісії більш ніж у половини пацієнтів через 1 рік після операції (52,3%), а ремісія спостерігається при гіпертонії у 24,7%, дисліпідемія у 35,6% і нічне  апное  у 66,1% . Ці цифри залишалися незмінними протягом 2 років, на рівні 51%, 21,6%, 29% та 67,1% відповідно.

У цілому дані вказують, що метаболічна хірургія може бути важливою стратегією вторинної профілактики у зростаючій кількості людей з важким ожирінням із встановленою ішемічною хворобою серця.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin