Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
19.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

25.06.2021 22:14
Версія для друку
  • RSS

Антигіпертензивна терапія проти деменції 

За результатами нового метааналізу, антигіпертензивні препарати, що проникають через гематоенцефалічний бар'єр (ГЕБ), можуть бути пов'язані з меншим погіршенням пам'яті в порівнянні з іншими препаратами від високого артеріального тиску (АТ).

За 3-річний період спостереження люди похилого віку з нормальними когнітивними функціями, які отримували гіпотензивні препарати з прониканням через ГЕБ, продемонстрували кращу вербальну пам'ять в порівнянні з аналогічними пацієнтами, які отримували інші гіпотензивні засоби.

На думку дослідників, отримані дані впливають на зв’язок між артеріальною гіпертензією (АГ) і неврологічною дегенерацією і можуть допомогти в пошуку нових терапевтичних цілей.

АГ - це добре відомий фактор ризику зниження когнітивних функцій і деменції, можливо, через її вплив як на цереброваскулярні захворювання, так і на хворобу Альцгеймера.

У попередньому дослідженні у осіб молодше 75 років, які отримували антигіпертензивні засоби, ризик розвитку деменції за рік знизився на 8%, в той час як інше дослідження показало, що інтенсивна терапія, що знижує артеріальний тиск, зменшувала легкі когнітивні порушення на 19%.

Новий метааналіз включав рандомізовані клінічні випробування, проспективні когортні дослідження і ретроспективні обсерваційні дослідження. Дослідники оцінили дані про 12 849 осіб з 14 когорт, які отримували гіпотензивні препарати, що проникають або не проникають через гематоенцефалічний бар'єр. Результати оцінювалося в таких семи областях: виконавча функція, увага,  вербальна пам'ять, мова, психічний статус, запам'ятовування і швидкість обробки інформації.

У порівнянні з людьми, які отримували антигіпертензивні препарати без проникання через ГЕБ, ті, хто приймав ліки, які проникають через ГЕБ, мали значно кращу вербальну пам'ять з максимальною величиною ефекту 0,07 (P = 0,03).

На думку дослідників, це відкриття було особливо примітним, оскільки в групі проникання ГЕБ був відносно більш високий тягар судинного ризику і більш низький середній рівень освіти.

Ці відмінності роблять ще більш примітним те, що група проникання через ГЕБ згодом показала кращу здатність до запам'ятовування, не дивлячись на ці когнітивні недоліки.

Проте, не всі результати були на користь препаратів першої групи. Особи в групі проникання ГЕБ мали відносно низьку здатність до уваги з мінімальною величиною ефекту -0,17 (P = 0,02).

Решта когнітивних показників істотно не розрізнялися між групами.

Науковці зазначають, що отримані дані мають велике значення, оскільки відомо, що зміни в головному мозку можуть початися за 30 років до прояву деменції.

Спеціалісти стверджують, що результати цього важливого і добре проведеного дослідження припускають, що подальше вивчення цільових підходів до вибору засобів для лікування гіпертонії, заснованих на механізмах, з особливим акцентом на когнітивні результати, є виправданим. Проте, перш ніж змінювати клінічну практику, необхідна подальша робота, щоб відокремити вплив лікарського механізму, супутніх судинних факторів ризику і досягнутого зниження артеріального тиску, серед іншого.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin