Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

01.04.2022 22:44
Версія для друку
  • RSS

Застосування антитромботичних препаратів при шлунково-кишкових кровотечах та ендоскопії 

Нові рекомендації розроблені спільно Американським коледжем гастроентерології (ACG) та Канадською асоціацією гастроентерологів (CAG), стосуються гострої шлунково-кишкової кровотечі та планової ендоскопії та визначають, коли продовжувати, припиняти та відновлювати прийом антитромботичних засобів.

Щоб допомогти клініцистам дотримуватися рекомендацій у кожному клінічному контексті, автори розробили ряд алгоритмів, які допомагають з прийняттям клінічних рішень у звичайних випадках, з якими стикаються лікарі.

Основні моменти.

У разі гострої шлунково-кишкової кровотечі автори не рекомендують давати свіжозаморожену плазму або вітамін К пацієнтам, які приймають варфарин, замість цього рекомендують, якщо необхідно, концентрат протромбінового комплексу (ПКК).

  • Пацієнтам, які отримують прямі пероральні антикоагулянти (ПОАК), введення ПКК не рекомендується.
  • Для тих, хто приймає дабігатран, автори не рекомендують застосовувати ідаруцизумаб.
  • Аналогічно пацієнтам, які приймають ривароксабан або апіксабан, не слід призначати анексанет альфа, а тим, хто приймають антитромбоцитарні засоби, не слід отримувати переливання тромбоцитів.
  • Пацієнтам, які отримують аспірин (АСК) для вторинної серцево-судинної профілактики, автори не рекомендують припиняти, але якщо курс лікування було перервано, вони пропонують відновити в день ендоскопічно підтвердженого гемостазу.

У контексті планової ендоскопії автори рекомендують продовжити прийом варфарину для пацієнтів, які вже приймають його, на відміну від тимчасової перерви на 1–7 днів. Однак, якщо його припиняють для процедур, під час яких існує високий ризик шлунково-кишкової кровотечі, вони не рекомендують змінювати антикоагулянти, якщо у пацієнта немає механічного серцевого клапана.

  • Пацієнтам, які приймають ПОАК, рекомендовано тимчасово припинити лікування. Пацієнтам, які отримують подвійну антитромбоцитарну терапію для вторинної профілактики, слід продовжувати прийом АСК, а інгібітор рецепторів P2Y12 слід тимчасово припинити.
  • Якщо пацієнт приймає монотерапію АСК з метою вторинної профілактики, автори не рекомендують її припиняти.

Автори не змогли дати рекомендації щодо того, чи слід відновлювати прийом антикоагулянтів або інгібіторів рецепторів P2Y12 в той же день, що і планова ендоскопія, чи почекати 1–7 днів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>