Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

22.04.2022 23:23
Версія для друку
  • RSS

Вакцинація від COVID-19: міокардит 

Одне з найбільших на сьогоднішній день досліджень міокардиту після вакцинації проти COVID-19 підтверджує підвищений ризик при використанні вакцин Pfizer і Moderna у молодих чоловіків і показує, що ризик вищий при використанні вакцини Moderna, ніж вакцини Pfizer.

Дослідження також вперше передбачає, що у молодих чоловіків віком від 16 до 24 років ризик міокардиту після вакцинації вакциною Pfizer або Moderna вищий, ніж ризик міокардиту після зараження COVID-19.

Популяційне дослідження включало дані про 23,1 млн. жителів чотирьох скандинавських країн - Данії, Фінляндії, Норвегії та Швеції - 74% з яких отримали дві дози вакцини, а 7% - одну дозу.

Зіставивши дані з високоякісних загальнонаціональних регістрів охорони здоров'я про вакцинацію проти COVID-19 та рівень інфікування, а також діагнози міокардиту, дослідники змогли оцінити ризик міокардиту залежно від вакцини, кількості доз вакцини, статі та віку.

Результати підтверджують, що ризик розвитку міокардиту після введення мРНК-вакцини COVID-19 є найвищим у молодих чоловіків віком від 16 до 24 років після введення другої дози.

Для чоловіків цієї вікової групи, які отримали дві дози однієї і тієї ж вакцини, дані були співставні: від чотирьох до семи випадків міокардиту за 28 днів на 100 000 осіб після другої дози вакцини Pfizer і від дев'яти до 28 випадків на 100 000 осіб після другої дози вакцини Модерну.

У групі з найвищим ризиком виникнення міокардиту після вакцинації проти COVID — молодих чоловіків віком від 16 до 24 років — вакцина Pfizer показує вп'ятеро більший ризик міокардиту в порівнянні з невакцинованою когортою, тоді як вакцина Moderna показує у 15 разів більше високий ризик.

У дослідженні не було можливості оцінити тяжкість міокардиту, але була зафіксована тривалість перебування в лікарні, яка була однаковою у пацієнтів, у яких розвинувся міокардит після вакцинації, та у невакцинованих (від 4 до 5 днів). Смертельні випадки були рідкісними, серед людей молодших 40 років не було смертей.

Дослідники зазначають, що поточні дані відносяться лише до перших двох доз вакцин; дані після бустерних ін'єкцій були включені, хоча дослідники зараз вивчають це.

Науковці зауважують, що це одне з найбільших досліджень із цієї теми на сьогодні. Перші популяційні дослідження було проведено в Ізраїлі за участю 5 мільйонів чоловік і розглядали лише вакцину Pfizer. У цьому дослідженні є дані про 23 мільйони людей, які включають як Pfizer, так і  Moderna.

Вчені також зазначають, що хоча ризик розвитку міокардиту після імунізації проти COVID-19 є реальним, цей низький ризик слід розглядати в контексті загальної користі від вакцини.

Літературні посилання знаходиться Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin