Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

16.01.2021 10:42
Версія для друку
  • RSS

Менопауза і ризик серцево-судинних захворювань 

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смерті жінок, у яких значно підвищується ризик цього захворювання після менопаузи і зазвичай розвивається ішемічна хвороба серця на кілька років пізніше, ніж у чоловіків. Це спостереження привело до гіпотези про те, що менопаузальний період (МП) сприяє збільшенню ризику ішемічної хвороби серця.

За останні 20 років дослідження жінок, які переживають менопаузу, внесли значний вклад в розуміння взаємозв'язку між МП і ризиком ССЗ. Спостерігаючи за жінками в цей період, дослідники змогли розділити хронологічне старіння і старіння яєчників з точки зору ризику серцево-судинних захворювань. Ці дослідження задокументували виразні закономірності змін статевих гормонів, а також несприятливі зміни в складі тіла, ліпідах і ліпопротеїнів, а також показниках здоров'я судин у порівнянні з МП, що може збільшити ризик розвитку ССЗ у жінок в постменопаузі.

Представлені результати підкреслюють важливість МП як часу для збільшення ризику серцево-судинних захворювань, тим самим підкреслюючи важливість моніторингу здоров'я жінок в середньому віці, що є критичним вікном для реалізації стратегій раннього втручання для зниження ризику серцево-судинних захворювань.

Примітно, що в рекомендаціях Американської кардіологічної асоціації 2011 р профілактиці серцево-судинних захворювань у жінок (останні на сьогоднішній день рекомендації за статевою ознакою) не включена інформація про внесок МП в збільшення серцево-судинних захворювань у жінок. Отже, існує гостра необхідність в обговоренні сучасної літератури по менопаузі і ризику серцево-судинних захворювань з метою підвищення обізнаності про значні несприятливі кардіометаболічні зміни, пов'язані зі здоров'ям, які супроводжують середній вік і МП.

Ця наукова заява являє собою оновлений синтез існуючих даних про МП і про те, як вони пов'язані з серцево-судинними захворюваннями.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin