Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

26.04.2019 13:39
Версія для друку
  • RSS

Дієта при серцево-судинних захворюваннях. 

                                                                                                    Науковці зазначають, 

Дієта при серцево-судинних захворюваннях.

що результати  нових досліджень дають прекрасну можливість для розробки нових терапевтичних стратегій, які націлені на кишкову флору для профілактики і лікування серцево-судинних захворювань.

Попередні дослідження висунули гіпотезу про те, що конкретні бактерії можуть безпосередньо стимулювати патофізіологічні процеси т

а призводити до кардіоваскулярних захворювань, і їх усунення, за допомогою антибіотиків може призвести до меншої кількості побічних ефектів.

Крім того в останніх дослідженнях дослідники виявили нові механізми, які можуть пояснити, чому деякі метаболіти кишкових бактерій з харчових поживних речовин можуть бути потенційно корисними (наприклад, жирні кислоти з коротким ланцюгом), в той час як інші можуть бути потенційно шкідливими, такими як триметиламін-N-оксид (TMAO), який може впливати на метаболізм холестерину, сприяти атеросклерозу і збільшувати ризик тромбозу.

Науковці стверджують, що до теперішнього часу дослідження впливу різних дієт на мікробіом мали суперечливі результати.

Режим харчування є одним з найбільш значних впливів на бактерії кишківника, і тому зміна дієти дійсно може зіграти певну роль у зміні мікробного метаболізму в кишечнику і загального стану здоров'я. Варто зазначити, що у людей можуть бути абсолютно різні склади кишкових бактерій, тому одна і та ж їжа може мати різні короткострокові і довгострокові ефекти у різних людей. Це ще більш ускладнюється індивідуальною фізіологічною відповіддю на поживні речовини і метаболіти незалежно від  кишкового мікробіома.

Науковці  пропонують більш багатообіцяючі майбутні підходи, які можуть включати персоналізовані дієтичні рекомендації, пробіотики і / або пребіотики або інгібітори ТМАО.

Зі слів вчених, інгібітори TMAO можуть мати безліч додаткових потенційних терапевтичних переваг, включаючи зменшення прогресування зниження функції нирок, прогресування серцевої недостатності і несприятливих наслідків в численних когортах високого ризику (ЦД 2 типу, хронічна хвороба нирок і серцева недостатність).

Концепція «введення ліків» в мікробіом для зміни перебігу захворювання замість того, щоб знищувати бактерії, відкриває абсолютно новий підхід для запобігання хворобам. Таким чином, специфічні ферменти, які продукують метаболіти,  що  потенційно шкідливі для людини, можуть інгібувати без знищення самих бактерій, обмежуючи таким чином небажані побічні ефекти для людини-господаря. Цей підхід може призводити до д кращого управління ризиком серцево-судинних захворювань.

Спеціалісти повідомляють, що інгібітор ліази ТМА, 3,3-диметил-1-бутанол знижує вироблення ТМА / ТМАО без шкоди для мікробних клітин і пов'язаний зі зменшенням атеросклеротичного навантаження.

Це речовина була виявлена ​​в деяких зразках оливкової олії холодного віджиму, основного компонента середземноморської дієти, який був позитивним впливом на серцево-судинну систему.

Нещодавно було встановлено, що інгібітори ліази ТМА наступного покоління мають пригнічують ТМАО у тварин. А  також вони продемонстрували здатність вибірково націлюватися і накопичуватися в кишковій флорі, що забезпечує стійке пригнічення мікробних ферментів, які продукують ТМА, з обмеженим системним впливом на господаря.

Проте, автори підкреслюють, що кардіометаболічні захворювання, імовірно, є результатом кількох метаболітів. Подальша ідентифікація мікробних метаболітів і вивчення їх причино-наслідкового зв'язку з кардіометаболічним захворюванням покажуть потенційно нові можливості для поліпшення здоров'я і профілактики серцево-судинних захворювань.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin