Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
18.06.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

15.07.2015 15:04
Версія для друку
  • RSS

Зв’язок між інфекційним ендокардитом і інсультом. 

Виявилось, що ризик інсульту у пацієнтів з інфекційним ендокардитом підвищений впродовж більш тривалого часу, ніж вважали раніше...Результати нового дослідження показали, що інфекційний ендокардит (ІЕ) підвищує ризик інсульту на більш тривалий час, ніж вважали раніше.

Отримані дані свідчать, що ризик #інсульт’у починає зростати ще за 4 місяці до встановлення діагнозу, досягає максимуму в перший місяць після встановлення діагнозу, а далі нормалізується впродовж 5 місяців.

За словами головного дослідника, саме в цей 9-місячний період у пацієнта з інфекційним ендокардитом підвищений ризик інсульту – і це на кілька місяців довше, ніж повідомлялося раніше. До того ж в перший місяць після встановлення діагнозу ризик надзвичайно високий.

Автори проаналізували дані 17926 пацієнтів з #ІЕ. Всього в 12-місячний період до і після встановлення діагнозу діагноз інсульту був зафіксований у 2275 пацієнтів. У 82.5% розвинувся ішемічний інсульт, у 13.7% - геморагічний інсульт, а ще у 3.8% пацієнтів був як ішемічний, так і геморагічний інсульт.

Ризик інсульту в перший місяць після встановлення діагнозу ІЕ у порівнянні з 1-місячним періодом двома роками раніше був максимальний. Так, абсолютний ризик інсульту зростав на 9.1% (95% ДІ 8.6%-9.5%) а відношення шансів склало 96.5 (95% ДІ 60.1-166.0). Ризик інсульту достовірно підвищувався за 4 місяці до встановлення діагнозу ІЕ (ВШ 3.1; 95% ДІ 1.6-6.5) і до 5 місяця після (ВШ 2.6; 95% ДІ 1.4-5.2).

Ризик ішемічного інсульту був подібний до решти типів інсульту і був максимальний в перший місяць після встановлення діагнозу ІЕ: абсолютний ризик зростав на 7.6% а ВШ склало 80.9. Ризик ішемічного інсульту починав зростати за два місяці до встановлення діагнозу і залишався підвищеним до 3-го місяця після.

Подібна картина спостерігалась і стосовно геморагічного інсульту, хоча максимальне збільшення абсолютного ризику в перший місяць після встановлення діагнозу ІЕ склало 1.8%.

За словами головного дослідника, лікарі повинні пам’ятати про те, що у пацієнтів з інфекційним ендокардитом ризик інсульту катастрофічно підвищується – в 80 разів.

Автори, однак, зазначають, що #ендокардит може бути і наслідком терапевтичних втручань у пацієнтів з інсультом – наприклад, катетеризації центральних вен. Також відмічається, що інсульт часом є першою клінічною ознакою ендокардиту.

#endocarditis, #stroke

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Привітання з днем медпрацівника України!

Привітання з днем медичного працівника

 

Вітаємо всіх, хто присвячує себе такій необхідній професії... >>>

Вебінар 3 - 4 липня 2019 року наживо з Берліну.

Вебінар 3 - 4 липня 2019 року наживо з Берліну. Гарячі теми в кардіології, міждисциплінарні проблеми гіперурикемії, цукрового діабету те нефрології... >>>