Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

16.07.2015 12:21
Версія для друку
  • RSS

Зв’язок між аутоімунними захворюваннями і фатальними порушеннями серцевого ритму. 

Авторам вдалося визначити молекулярні механізми взаємозв'язку між системними захворюваннями і порушеннями ритму серця...За словами авторів нового дослідження, їм вдалося ідентифікувати механізм підвищення ризику життезагрожуючих аритмій у пацієнтів з різноманітними аутоімунними захворюваннями і патологіями сполучної тканини, особливо при прийомі певних анти-гістамінних препаратів чи антидепресантів.

Результати дослідження було опубліковано в журналі #Circulation.

Авторами вперше вдалося визначити молекулярні і функціональні механізми розвитку синдрому подовженого QT у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями, зокрема системним червоним вовчаком (#СЧВ), синдромом #Шегрен’а і іншими захворюваннями сполучної тканини, які включають змішані, недиференційовані захворювання сполучної тканини, поліміозит/дерматоміозит, системну склеродермію і ревматоїдний артрит.

Як відомо, синдром подовженого QT може бути як вродженою патологією – при наявності аномальних генів – чи набутим, часто внаслідок побічних дій медикаментів, які впливають на серцеві скорочення і можуть збільшувати ризик шлуночкових артимій. Вказані епізоди можуть приводити до відчуття серцебиття, непритомності і навіть раптової смерті внаслідок фібриляції шлуночків.

За словами авторів,  їм вдалося ідентифікувати так звані анти-SSA/Ro антитіла, які присутні у пацієнтів з захворюваннями сполучної тканини і які блокують специфічні канали (#hERG канали), попереджаючи вихід іонів калію з клітини, що призводить до змін електрокардіограми (подовжений інтервал QT). Проблемою є те, що у пацієнтів з вказаними антитілами є ризик більш серйозних порушень серцевого ритму у випадку, коли є супутні електролітні порушення чи якщо пацієнти приймають певні препарати, зокрема, антигістамінні засоби чи антидепресанти, відомі здатністю подовжувати інтервал QT.

Дослідники вважають, що корисним буде проведення рутинного електрокардіографічного дослідження всім пацієнтам, у яких наявні анти-SSA/Ro антитіла, а у випадку прушень серцевого ритму, пов’язаного з подовженим інтервалом QT, пацієнтам слід провести консультацію стосовно прийому ліків, що можуть ще збільшувати ризик життезагрожуючих аритмій. Більш того, автори рекомендують рутинний скринінг і консультування для всіх пацієнтів даної категорії.

#ревматологія, #ФШ, #ШПР, #CTD, #LQTS, #VF

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ризик панкреатиту при гіпертригліцеридемії

 Співвідношення між рівнями тригліцеридів і аполіпопротеїну B  може допомогти у визначені ризику панкреатиту... >>>