Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

26.05.2015 18:18
Версія для друку
  • RSS

Відміна антикоагулянтів після абляції підвищує ризик інсульту в перші три місяці після процедури.  

Автори оцінювали частоту припинення прийому пероральних антикоагулянтів після катетерної абляції з приводу фібриляції передсердь і її наслідки...Згідно з результатами нового аналізу, пацієнти з фібриляцією передсердь (ФП), часто, одразу після процедури радіочастотної катетерної абляції, незважаючи на високий ризик інсульту, транзиторної ішемічної атаки (ТІА) чи системної емболії, припиняють прийом антикоагулянтів.

В дослідженні були проаналізовані дані 6886 пацієнтів, яким була поведена катетерна абляція. Виявилось, що лише 60.5% пацієнтів на 3 місяць після процедури приймали пероральні #антикоагулянти, і лише 62.5% пацієнтів високого ризику #інсульт’у – у яких за шкалою CHA2DS2-VASc було 2 і більше балів – приймали антикоагулянти до 90 дня після порцедури. У пацієнтів, що в будь-який час впродовж перших 90 днів після катетерної абляції припинили прийом антикоагулянтів, ризик інсульту був у вісім разів вище (ВР 8.06; P<0.05) при порівнянні з пацієнтами, які продовжували прийом препаратів в той же період часу.

За словами авторів, кожен має приймати пероральні антикоагулянти в перші кілька місяців після абляції. Якщо у пацієнта низький ризик інсульту, прийом препаратів можна припинити через 3 місяці після процедури. Решта пацієнтів мають приймати пероральні антикоагулянти мінімум протягом року після абляції. Надалі ж лікар може переоцінити фактори ризику пацієнта з метою визначення необхідності приому антикоагулянтів.

Автори включили дані пацієнтів, яким в період з 2005 по 2014 роки була проведена катетерна абляція з приводу #ФП. Виявилось, що найчастіше припиняли прийом антикоагулянтів пацієнти з низьким ризиком інсульту (кількість балів за шкалою CHA2DS2-VASc – 0 чи 1),

однак частота відмови від продовження прийому препаратів була високою також і при більшій кількості балів за CHA2DS2-VASc.

В той час як ризик інсульту/ТІА/системної емболії в разі припинення прийому антикоагулянтів в перші 3 місяці після абляції підвищувався у всіх пацієнтів, то при відмові від препаратів після 3-місячного періоду ризик зростав лише у пацієнтів з кількістю балів за шкалою CHA2DS2VASc від 2 і більше. У даної категорії пацієнтів ризик інсульту/#ТІА/системної емболії при припиненні прийому препаратів через 90 днів у порівнянні з тими, хто продовжив прийом антикоагулянтів, був в 2.5 рази вище (ВР 2.48; P<0.05).

#Afib, #ablation, #stroke, #TIA, #embolism, #anticoagulants, #NOAC

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin