Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

06.12.2018 12:58
Версія для друку
  • RSS

Швидке зниження функції легень пов'язане з більш високою частотою серцево-судинних захворювань. 

Результати нового дослідження показали, що швидке зниження функції легень пов'язане з більш високою частотою серцево-судинних захворювань (ССЗ), особливо серцевою недостатністю.

Дослідники заявляють, що зниження функції легень протягом 3-х років пов'язане з підвищенням ризику серцево-судинних захворювань, незалежно від інших факторів ризику,  в тому числі паління.

Найчастіше функції серцево-судинної системи та легень вивчаються окремо. Проте відомо, що порушення функції легень пов'язане з майже двократною смертністю від серцево-судинної патології, і навпаки, ішемічна хвороба серця та серцева недостатність частіше зустрічаються серед людей з захворюваннями легень.

Дослідники відзначають, що як ОФВ1, так і форсована життєва ємність легень (ФЖЄЛ) природно знижуються з віком. Швидке зниження функції легень пов'язане з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), а швидкість зниження пов'язана із смертністю від ССЗ, але невідомо, як це відноситься до серцево-судинних подій.

Для цього дослідження (ARIC)  науковці розглянули дані про 10 351 учасників, які не мали серцево-судинних захворювань та які пройшли спірометрію.

Швидке зниження функції легень визначалося як найбільший квартиль (n = 2585) зниження ОФВ1 (зниження> 1,9% у рік), або ФЖЄЛ (зниження на 2,1% за рік) протягом 2,9 ± 0,2 років.

Науковці розглянули зв'язок між зниженням ОФВ1 або ФЖЄЛ і інфарктом міокарду, СН, ішемічною хворобою серця (ІХС), інсультом або комбінацією цих кінцевих точок після коригування значень базової спірометрії, демографії, росту, індексу маси тіла, пульсу, ЦД, АГ, ЛПНЩ, застосування ліпідознижуючої терапії, N-кінцевий фрагмент прогормону для натрійуретичного пептиду B-типу та куріння.

За 17 ± 6 років спостереження, СН виявилася у 14% досліджуваних , ІХС - у 11%, інсульт  - у 6%, а комбінаці. з усіх трьох патологій - у 24%.

 

Дослідники повідомляють, що швидке зниження ОФВ1 (ВР, 1,17; 95% ДІ, 1,04 - 1,33; P = 0,010) та ФЖЄЛ (ВР, 1,27; 95% ДІ, 1,12 - 1,44; P < .001) було пов'язане з підвищеним ризиком СН, особливо протягом першого року  при швидкому зниженні ОФВ1(ВР, 4,22; 95% ДІ, 1,34 - 13,26; P = 0,01) .

Швидке зниження ОФВ1 також було пов'язане з інсультом (ВР, 1,25; 95% ДІ, 1,04 - 1,50; P = 0,015), але не з ризиком розвитку ІХС.

Поточні рекомендації рекомендують спірометрію для людей з підвищеним ризиком розвитку захворювань легень, таких як постійні курці.

Результати нового дослідження дають додаткові дані про те, що, крім надання інформації щодо ризику захворювання легень, зміни в спірометрії також надають клініцисту інформацію про ризик серцево-судинних захворювань.

Науковці зазначають, коли лікарі бачать швидке зниження об’єму форсованого видиху за 1 секунду (ОФВ1), диференційну діагностику потрібно проводити з серцевою недостатністю, так як дані дослідження показують, що у тих пацієнтів, які мають такі швидкі зміни, значно вище ризик діагностики серцевої недостатності протягом першого року.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Тікагрелор: новий антибіотик?

Тікагрелор: новий антибіотик? Існує великий потенціал для відкриття нового класу антибактеріальних препаратів... >>>