Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.05.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

10.02.2015 11:04
Версія для друку
  • RSS

Шкала CHADS2 в предикції постопераційної ФП. 

В новому дослідженні автори оцінювали ефективність застосування шкали у пацієнтів, яким проведене некардіальне торакальне чи судинне втручання...Згідно з результатами нового дослідження, шкала #CHADS2, що була розроблена для оцінки ризику #інсульт’у у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП), також може застосовуватися для предикції ризику розвитку постопераційної #ФП у пацієнтів, котрим проводиться торакальне чи судинне оперативне втручання.

За словами авторів дослідження, ФП є дуже частим, а можливо і головним, ускладненням у пацієнтів відділення інтенсивної терапії, але до цього не було жодних  методик виявлення пацієнтів з найбільшим ризиком розвитку даної артимії.

Постопераційна ФП є потенційно серйозним ускладненням, що виникає приблизно у 10-20% пацієнтів, котрим проводиться судинна чи торакальна хірургія. Відомими факторами ризику є тип хірургічного втручання, вік, наявність аритмії до втручання, постопераційний водний статус, і електролітні порушення.

Як відомо, в шкалі CHADS2 враховуються наявність застійної серцевої недостатності, артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, і інсульт в анамнезі. За словами дослідників, дана шкала є ідеальним інсутрументом оцінки ризику внаслідок своєї простоти.

Раніше було виявлено, що дана шкала може бути ефективною в предикції постопераційної ФП у пацієнтів, яким проводилась операція на серці, внаслідок чого автори вирішили перевірити її ефективність у пацієнтів, яким проводиться некардіологічне судинне і торакальне хірургічне втручання.

Дослідники оцінили дані пацієнтів, у яких не було ФП в анамнезі, і яким проводилось некардіологічне торакальне чи судинне оперативне втручання в період з 2006 по 2013 роки. Із 1566 пацієнтів у 221 (14.1%) розвинулась постопераційна ФП в середньому через 55 годин після операції.

Виявилось, що кількість балів по шкалі CHADS2 достовірно асоціювалась з виникненням постопераційної ФП; збільшення на кожен бал відповідало відносному ризику 1.22. Даний взаємозв’язок залишався достовірним і після корекції на інші чинники, включаючи добовий баланс рідини, електролітні показники, потребу в інтра- і постопераційному застосуванні вазопресорів і інотропних препаратів, тривалість хірургічного вручання, переливання крові і відновлення прийому кардіологічних препаратів.

Цікавим виявився той факто, що було відмічено взаємозв’язок між застосуванням бета-блокаторів до операції і розвитком ФП в постопераційний період. Автори пояснюють дану асоціацію тим, що, можливо, у даної категорії пацієнтів відмічалася найбільша кількість інших факторів ризику. А з іншого боку, це може бути зумовлене ефектом відміни препарату.

#аритмії, #ССЗ, #Afib, #stroke, #surgery

Адаптовано з Medscape Cardiology

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Тікагрелор: новий антибіотик?

Тікагрелор: новий антибіотик? Існує великий потенціал для відкриття нового класу антибактеріальних препаратів... >>>