Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
17.10.2018

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

10.02.2015 11:04
Версія для друку
  • RSS

Шкала CHADS2 в предикції постопераційної ФП. 

В новому дослідженні автори оцінювали ефективність застосування шкали у пацієнтів, яким проведене некардіальне торакальне чи судинне втручання...Згідно з результатами нового дослідження, шкала #CHADS2, що була розроблена для оцінки ризику #інсульт’у у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП), також може застосовуватися для предикції ризику розвитку постопераційної #ФП у пацієнтів, котрим проводиться торакальне чи судинне оперативне втручання.

За словами авторів дослідження, ФП є дуже частим, а можливо і головним, ускладненням у пацієнтів відділення інтенсивної терапії, але до цього не було жодних  методик виявлення пацієнтів з найбільшим ризиком розвитку даної артимії.

Постопераційна ФП є потенційно серйозним ускладненням, що виникає приблизно у 10-20% пацієнтів, котрим проводиться судинна чи торакальна хірургія. Відомими факторами ризику є тип хірургічного втручання, вік, наявність аритмії до втручання, постопераційний водний статус, і електролітні порушення.

Як відомо, в шкалі CHADS2 враховуються наявність застійної серцевої недостатності, артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, і інсульт в анамнезі. За словами дослідників, дана шкала є ідеальним інсутрументом оцінки ризику внаслідок своєї простоти.

Раніше було виявлено, що дана шкала може бути ефективною в предикції постопераційної ФП у пацієнтів, яким проводилась операція на серці, внаслідок чого автори вирішили перевірити її ефективність у пацієнтів, яким проводиться некардіологічне судинне і торакальне хірургічне втручання.

Дослідники оцінили дані пацієнтів, у яких не було ФП в анамнезі, і яким проводилось некардіологічне торакальне чи судинне оперативне втручання в період з 2006 по 2013 роки. Із 1566 пацієнтів у 221 (14.1%) розвинулась постопераційна ФП в середньому через 55 годин після операції.

Виявилось, що кількість балів по шкалі CHADS2 достовірно асоціювалась з виникненням постопераційної ФП; збільшення на кожен бал відповідало відносному ризику 1.22. Даний взаємозв’язок залишався достовірним і після корекції на інші чинники, включаючи добовий баланс рідини, електролітні показники, потребу в інтра- і постопераційному застосуванні вазопресорів і інотропних препаратів, тривалість хірургічного вручання, переливання крові і відновлення прийому кардіологічних препаратів.

Цікавим виявився той факто, що було відмічено взаємозв’язок між застосуванням бета-блокаторів до операції і розвитком ФП в постопераційний період. Автори пояснюють дану асоціацію тим, що, можливо, у даної категорії пацієнтів відмічалася найбільша кількість інших факторів ризику. А з іншого боку, це може бути зумовлене ефектом відміни препарату.

#аритмії, #ССЗ, #Afib, #stroke, #surgery

Адаптовано з Medscape Cardiology

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ривароксабан при транскатетерній заміні аортального клапана.

Дослідження GALILEO була передчасно припинено після попереднього аналізу, який показав, що ривароксабан  пов'язаний зі збільшенням смертності від усіх причин... >>>