Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.08.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

15.03.2019 15:05
Версія для друку
  • RSS

Рекомендації USPSTF 

Назва

Рекомендація

Рівень

Дата опублікування рекомендації

Скринінг аневризми абдомінального відділу аорти: чоловіки

Рекомендовано проводити одноразовий скринінг аневризми черевної аорти за допомогою ультрасонографії у чоловіків віком від 65 до 75 років, які коли-небуть палили.

B

Червень 2014

Профілактичне призначення аспірину: дорослим віком від 50 до 59 років з 10-річний ризиком серцево-судинної події ≥10%

Рекомендовано починати з призначення низьких доз аспірину для первинної профілактики серцево-судинних захворювань і колоректального раку у дорослих у віці від 50 до 59 років з 10-річний ризиком серцево-судинної події ≥10%, які не мають підвищеного ризику кровотечі, у яких прогнозована тривалість життя не менше 10 років і готові приймати низькі дози аспірину щодня протягом принаймні 10 років.

B

Квітень 2016

Скринінг бактеріурії: вагітні

Рекомендовано провести скринінг на асимптомну бактеріурію у вагітних жінок вагітністю від 12 до 16 тижнів або при першому пренатальному візиті, якщо термін вагітності більше.

A

Липень 2008

Скринінг підвищеного АТ: дорослі

Рекомендовано проводити скринінг на підвищений АТ у осіб 18 років і старше. Рекомендовано перед початком лікування отримати вимірювання АТ за межами медичного закладу.

A

Жовтень 2015

Оцінка ризику BRCA

та генетичне консультування / тестування

Рекомендовано сімейним лікарям обстежувати жінок, які мають членів сім'ї з раком молочної залози, яєчників, маткових труб, або очеревини, за допомогою одного з кількох методів скринінгу, для виявлення сімейної історії, яка може бути пов'язана з підвищеним ризиком потенційно шкідливих мутацій при раку молочної залози, генів чутливості (BRCA1 або BRCA2). Жінки з позитивними результатами скринінгу повинні отримувати генетичне консультування і, якщо вказано після консультації, тестування BRCA.

B

Грудень 2013

Медикаментозна профілактика раку молочної залози

Рекомендовано клініцистам брати участь у спільному, обґрунтованому прийнятті рішення спільно з жінками, які мають підвищений ризик раку молочної залози, щодо призначення медикаментозної терапії для зниження ризику цієї патології. Для жінок, у яких підвищений ризик розвитку раку молочної залози і низький ризик виникнення несприятливих ефектів медикаментозного лікування, клініцистам слід запропонувати призначити препарати, які знижують ризик, такі як тамоксифен або ралоксифен.

B

Вересень 2013

Скринінг раку молочної залози

Рекомендовано проводити мамографію для жінок віком від 40 років і старше, з або без клінічного обстеження грудей, один раз на рік або один раз на 2 роки.

B

Вересень 2002

Скринінг раку шийки матки

Рекомендовано проводити скринінг на рак шийки матки кожні 3 роки з цитологією тільки у жінок у віці від 21 до 29 років. Для жінок у віці від 30 до 65 років рекомендовано проводити скринінг кожні 3 роки лише цитологією шийки матки, кожні 5 років з визначенням високого ризику папіломавірусу людини (hrHPV) окремо, або кожні 5 років з тестуванням hrHPV у поєднанні з цитологією.

A

Серпень 2018

Скринінг хламідіозу: жінки

Рекомендовано проводити скринінг на хламідіоз у жінок, які стають сексуально активними у віці 24 років або молодше, а також у жінок старшого віку, які мають підвищений ризик інфікування.

B

Вересень 2014

Скринінг раку прямої кишки

Рекомендовано проводити скринінг на рак прямої кишки, починаючи з 50 років і продовжуючи до 75 років.

A

Червень 2016

Профілактика карієсу зубів: у дітей до 5 років

Рекомендовано сімейним лікарям наносити фторвмісний лак на молочні зуби всіх немовлят і дітей, починаючи з прорізування зубів. Рекомендовано сімейним лікарям призначати пероральні добавки з фтору, починаючи з 6 місяців для дітей, у яких є дефіцит фтору у воді.

B

Травень 2014

Скринінг депресії: підлітки

Рекомендовано провести скринінг на важкий депресивний розлад (MDD) у підлітків у віці від 12 до 18 років. Скринінг повинен бути впроваджений за допомогою адекватних систем для забезпечення точної діагностики, ефективного лікування та належного контролю.

B

Лютий 2016 

Скринінг депресії: дорослі

Рекомендовано проводити скринінг на депресію дорослому населенню, включаючи вагітних і жінок після пологів, за допомогою адекватних систем для забезпечення точної діагностики, ефективного лікування та належного контролю.

B

Січень 2016 

Скринінг цукрового діабету

Рекомендовано визначати рівень глюкози в крові як частину оцінки серцево-судинного ризику у дорослих у віці від 40 до 70 років з надмірною вагою або ожирінням. Клініцисти повинні пропонувати або направляти пацієнтів з високим рівнем глюкози на консультації щодо здорової дієти та фізичної активності.

B

Жовтень 2015 

Добавки фолієвої кислоти

Рекомендовано всім жінкам, які планують завагітніти, приймати щоденні добавки, що містять від 0,4 до 0,8 мг (400-800 мкг) фолієвої кислоти.

A

Січень 2017 

Скринінг гестаційного цукрового діабету

Рекомендовано проводити скринінг на гестаційний цукровий діабет у безсимптомних вагітних після 24 тижнів вагітності.

B

Січень 2014

Скринінг гонореї: жінки

Рекомендовано проводити скринінг на гонорею у сексуально активних жінок віком 24 роки або молодше, а також у жінок старшого віку, які мають підвищений ризик інфікування.

B

Вересень 2014 

Здорове харчування та фізична активність для профілактики серцево-судинних захворювань: дорослі з факторами серцево-судинного ризику

Рекомендовано пропонувати або направляти до спеціалістів дорослих людей з надмірною вагою або ожирінням, які мають додаткові фактори ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ) для підтримування здорової дієти та фізичної активності для профілактики ССЗ.

B

Серпень 2014 

Скринінг гемоглобінопатій: новонароджені

Рекомендовано проводити скринінг у новонароджених на серповидноклітинну анемію.

A

Вересень 2007

Скринінг на гепатит В: підлітки та дорослі, крім вагітних

Рекомендовано проводити скринінг на інфікування вірусом гепатиту В у осіб з високим ризиком інфікування.

B

Травень 2014

Скринінг на гепатит В: вагітні

Рекомендовано провести скринінг на інфікування вірусом гепатиту В у вагітних при їх першому пренатальному візиті до лікаря.

A

Червень 2009

Скринінг на гепатит С: дорослі

Рекомендовано провести скринінг на інфікування вірусом гепатиту С (HCV) у осіб з високим ризиком інфікування, а також дорослим, народженим між 1945 і 1965 роками.

B

Червень 2013

Скринінг на ВІЛ: підлітки та дорослі, крім вагітних

Рекомендовано клініцистам проводити скринінг на ВІЛ-інфекцію у підлітків і дорослих у віці від 15 до 65 років, а також людям, які піддаються підвищеному ризику.

A

Квітень 2013 

Скринінг на ВІЛ: вагітні

Рекомендовано клініцистам перевіряти всіх вагітних жінок на ВІЛ, у тому числі тих, хто перебуває у пологах, що не проходили тестування і чий ВІЛ-статус невідомий.

A

Квітень 2013 

Скринінг гіпотиреозу: новонароджені

Рекомендовано проводити скринінг гіпотиреозу у всіх новонароджених.

A

Березень 2008

Скринінг насильства з боку інтимних партнерів: жінки репродуктивного віку

Рекомендовано проводити скринінг за насильством з боку інтимних партнерів у жінок репродуктивного віку та надавати або направляти жінок, які пройшли скринінг, на постійну психологічну підтримку.

B

Жовтень 2018

Скринінг раку легень

Рекомендовано проводити щорічний скринінг на рак легень за допомогою комп'ютерної томографії з низькою дозою у дорослих у віці від 55 до 80 років, які мають 30-річну історію паління і в даний час палять, або кинули протягом останніх 15 років. Скринінг слід припинити, якщо людина не палить протягом 15 років або в неї розвивається проблема зі здоров'ям, яка суттєво обмежує прогнозовану тривалість життя або здатність чи бажання мати оперативне втручання на легенях.

B

Грудень 2013

Скринінг ожиріння: дорослі

Рекомендовано клініцистам пропонувати або направляти дорослих з індексом маси тіла 30 або вище (розрахованим як вага в кілограмах, поділена на висоту в метрах квадратних) на інтенсивні, багатокомпонентні поведінкові консультації.

B

Вересень 2018 

Скринінг ожиріння: діти та підлітки

Рекомендовано проводити скринінг на ожиріння у дітей та підлітків 6 років і старше і пропонувати або направляти їх на інтенсивні, багатокомпонентні поведінкові консультації для сприяння зменшення ваги.

B

Червень 2017 

Скринінг остеопорозу: жінки в постменопаузі молодше 65 років з підвищеним ризиком остеопорозу

Рекомендовано проводити скринінг на остеопороз з виявленням змін в кістковій тканині для запобігання переломів у жінок в постменопаузі молодше 65 років, які мають підвищений ризик остеопорозу.

B

Червень 2018

Скринінг остеопорозу: жінки 65 років і старше

Рекомендовано проводити скринінг на остеопороз з виявленням змін в кістковій тканині для запобігання переломів у жінок віком 65 років та старше.

B

Червень 2018 

Скринінг фенілкетонурії: новонароджені

Рекомендовано проводити скринінг фенілкетонурії у всіх новонароджених.

B

Березень 2008

Профілактика прееклампсії: аспірин

Рекомендовано використовувати низькі дози аспірину (81 мг / г) для профілактики у жінок після 12 тижнів вагітності, які мають високий ризик розвитку прееклампсії.

B

Вересень 2014

Прееклампсія: скринінг

Рекомендовано проводити скринінг прееклампсії з вимірюванням АТ у жінок протягом всієї вагітності.

B

Квітень 2017

Запобігання інфекцій, що передаються статевим шляхом

Рекомендовано проводити поведінкові консультування для всіх сексуально активних підлітків і для дорослих, які мають підвищений ризик інфекцій, що передаються статевим шляхом.

B

Вересень 2014 

Профілактика раку шкіри

Рекомендовано консультувати молодих дорослих, підлітків, дітей та батьків маленьких дітей про мінімізації впливу ультрафіолетового (УФ) випромінювання для осіб у віці від 6 місяців до 24 років зі світлим кольором шкіри, щоб зменшити ризик раку шкіри.

B

Березень 2018 

Статини для профілактики: дорослим у віці від 40 до 75 років без історії ССЗ, з одним або більше факторів ризику ССЗ, а також з 10-річний ризиком серцево-судинної події ≥10%

Рекомендовано для дорослих без анамнезу серцево-судинних захворювань (ССЗ) (ССЗ: симптоматична ішемічна хвороба або ішемічний інсульт) призначати статини з низькою або середньою дозою для профілактики серцево-судинних подій і смертності, якщо : 1) вони віком від 40 до 75 років; 2) вони мають 1 або більше факторів ризику ССЗ (тобто, дисліпідемії, діабету, гіпертонії або куріння); 3) вони мають розрахований 10-річний ризик серцево-судинної події 10% або більше. Ідентифікація дисліпідемії та розрахунок 10-річного ризику виникнення ССЗ потребує загального скринінгу ліпідів у дорослих у віці від 40 до 75 років.

B

Листопад 2016 

Скринінг на сифіліс: окрім вагітних

Рекомендовано провести скринінг на сифілітичну інфекцію осіб, які піддаються підвищеному ризику інфікування.

A

Червень 2016 

Скринінг на сифіліс: вагітні

Рекомендовано провести ранній скринінг на сифілітичну інфекцію усіх вагітних жінок.

A

Вересень 2018 

Припинення паління: окрім вагітних

Рекомендовано лікарям розпитувати всіх дорослих щодо паління, радити їм припинити паління, а також забезпечити консультування щодо припинення паління і за необхідності рекомендувати фармакотерапію для цього.

A

Вересень 2015 

Припинення паління: вагітні

Рекомендовано лікарям розпитувати всіх вагітних щодо паління, радити їм припинити паління, а також забезпечити консультування щодо припинення паління.

A

Вересень 2015 

Припинення паління: діти та підлітки

Рекомендовано лікарям проводити заходи, що включають освіту або коротку консультацію, щодо запобіганню поширеності паління у дітей шкільного віку та підлітків.

B

Серпень 2013

Скринінг туберкульозу: дорослі

Рекомендовано проводити скринінг на латентну туберкульозну інфекцію в популяціях з підвищеним ризиком.

B

Вересень 2016

Запобігання зловживанню алкоголю: дорослі

Рекомендовано проводити обстеження щодо зловживання алкоголю в умовах первинної медичної допомоги дорослим від 18 років і старше, включаючи вагітних жінок, а також надавати особам, які зловживають алкоголем, короткі поведінкові консультації для зменшення нездорового вживання алкоголю.

B

Листопад 2018 

Перевірка зору: діти

Рекомендовано перевіряти зір принаймні один раз у всіх дітей віком від 3 до 5 років для виявлення амбліопії або її факторів ризику.

B

Вересень 2017 

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin