Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.10.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

16.04.2019 15:42
Версія для друку
  • RSS

Рекомендації Американського коледжу кардіологів щодо ведення пацієнтів з гіперхолестеринемією (2018 рік). 

Рекомендації Американського коледжу кардіологів щодо  ведення пацієнтів з гіперхолестеринемією

  • Усім особам рекомендовано дотримуватися здорового способу життя.
  • Пацієнтам  з важкою первинною гіперхолестеринемією (холестерин ліпопротеїдів низької щільності ЛПНЩ ≥190 мг , не обчислюючи 10-річний ризик атеросклеротичного серцево-судинного захворювання (АСССЗ) рекомендовано  розпочинати високої інтенсивності терапію статинами. Додавання інших ліпідознижувальних препаратів рекомендовано розглянути, якщо рівень ЛПНЩ під час терапії статинами становить 100 мг / дл або вище.
  • Пацієнтам з цукровим діабетом віком від 40 до 75 років з рівнем ЛПНЩ 70 мг / дл або вище рекомендовано починати  з призначення терапії  статинами середньої інтенсивності без розрахунку 10-річного ризику АСССЗ. Оскільки ризик зростає з віком на наявність факторів, що підвищують ризик, високої інтенсивності терапія статинами може бути розглянута.
  • Пацієнтам віком від 40 до 75 років без ЦД та з рівнем ЛПНЩ ≥70 мг / дл,  у яких 10-річний ризик АСССЗ  складає 7,5% або вище рекомендовано призначати  терапію статинами середньої інтенсивності.
  • Пацієнтам віком від 40 до 75 років без ЦД та з рівнем ЛПНЩ  від 70 мг / дл до 189 мг /дл,  у яких 10-річний ризик АСССЗ  складає 7,5% до 19,9%, рекомендовано визначати кальцій коронарних артерій, якщо рішення про призначення статинів не було прийнято.
  • Рекомендовано цінювати відповідність призначеної терапії і її результативність щодо зниження ЛПНЩ  через 4-12 тижнів після призначення ліпідознижуючих препаратів  з повторним визначенням ЛПНЩ .Коригування дози медикаментів рекомендовано здійснювати  кожні 3 -12 місяців за необхідністю.

У пацієнтів віком від 40 до 75 років з гіперхолестеринемією та ЦД ризик ССЗ є достатньо високим  для того, щоб призначати лікування статинами без необхідності кількісної оцінки ризику. У інших дорослих віком від 40 до 75 років рекомендації пропонують 3 етапи у виборі терапії статинами. Перший крок - оцінити 10-річний ризик АСССЗ, використовуючи калькулятор ризику AHA / ACC. Цей калькулятор включає основні чинники ризику АСССЗ і визначає низький ризик (0% -5%), пороговий ризик (5% -7.5%), середній ризик (7.5% -20%) і високий ризик (> 20%). Другий крок полягає у визначенні факторів, що підвищують ризик. Це стабільні фактори, які асоціюються з АСССЗ, крім тих, що включені в калькулятор ризику. Третій крок, якщо ризик залишається невизначеним, лікар має можливість вимірювати рівень кальцію коронарних артерій, щоб допомогти у вирішенні питання про ініціювання терапію статинами.

До факторів, що підвищують ризик відносяться фактори, що не враховані у шкалі оцінки 10-річного ризику АСССЗ: сімейний анамнез передчасної АСССЗ; постійно підвищений рівень ЛПНЩ ≥ у 160 мг / дл, метаболічний синдром, хронічне захворювання нирок, анамнез прееклампсії або передчасна менопауза (молодше 40 років), хронічні системні запальні захворювання ( наприклад, ревматоїдний артрит, псоріаз), етнічні групи з високим ризиком (наприклад, Південна Азія); стійке підвищення рівня тригліцеридів ≥175 мг / дл, С-реактивний білок ≥2,0 мг / л, кістково-плечовий індекс менше 0,9.

Наявність факторів, що підвищують ризик у пацієнтів середнього ризику, сприяє терапії статинами.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Раннє лікування сімейної гіперхолестеринемії.

Призначення статинів у дітей значно знизило ризик розвитку серцево-судинних подій... >>>