Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

11.12.2018 14:24
Версія для друку
  • RSS

Рак простати та ризик серцевої недостатності. 

Результати нового дослідження свідчать про те, що застосування антиандрогеної терапії (ААТ) у чоловіків з раком передміхурової залози пов'язане з підвищеним ризиком серцевої недостатності.

Науковці працювали над  вивченням  взаємодії між ААТ та серцевою недостатністю. У дослідження було включено 1244 чоловіків з раком простати, які отримували ААТ, і 1806 чоловіків із раком простати, які не отримували ААТ.

Частота серцевої недостатності на 100 чоловік-років протягом одного року спостереження була більше ніж у двічі вищою серед чоловіків, які отримували ААТ (4.00), ніж серед чоловіків, які не отримували ААТ(1.89).

Після  коректування з врахуванням віку, рівня урбанізації, географічного положення, щомісячного доходу та супутніх захворювань, ризик серцевої недостатності був на 72% вище при ААТ, ніж без ААТ.

У 1088  чоловіків з раком простати, що мали схильність до розвитку СН,  призначення ААТ було пов'язане з 92% підвищеним ризиком серцевої недостатності.

Ризик серцевої недостатності був більшим при тривалій ААТ (у 2,38 рази збільшився) у порівнянні з короткочасним прийомом препаратів, але не було суттєвої різниці в ризику  СН  між чоловіками, які отримували ААТ  не тривало  та  тими,  хто цю терапію не отримував.

Дослідники  зазначають, що хоча кількісний ризик розвитку серцевої недостатності був встановлений у цьому дослідженні, ці висновки не обов'язково можуть змінити баланс користі та ризику для використання антиандрогеної терапії у пацієнтів з раком простати.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ефективне лікування гіперхолестеринемії

Роль нового інгібітора PCSK9 …

  >>>

Кровотеча у пацієнтів з фібриляцією передсердь

Яка терапія є більш безпечнішою?..

  >>>