Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
28.09.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

11.06.2015 10:05
Версія для друку
  • RSS

Проведення СЛР до приїзду швидкої допомоги при позагоспітальній зупинці серця. 

Автори оцінювали частоту проведення СЛР очевидцями випадку зупинки кровообігу і вплив ранніх базових реанімаційних заходів на виживаність хворих...Позагоспітальна зупинка кровообігу є великою соціальною і медичною проблемою. Частота випадків зупинки серця складає приблизно 420000 на рік в США і 275000 - в Європі.

Три мільйони осіб в Швеції (при населенні країни – 9,7 мільйонів чоловік) пройшли тренування з серцево-легеневої реанімації (СЛР). Автори нового дослідження вирішили проаналізувати, чи сприяло проведення тренінгів збільшенню частоти проведення СЛР очевидцями випадків зупинки кровообігу і чи збільшилися виживаність пацієнтів з позагоспітальною зупинкою кровообігу.

Були проаналізовані дані 30381 випадку позагоспітальної зупинки кровообігу, що сталися у Швеції в період з 1 січня 1990 року по 31 грудня 2011 року. Автори оцінювали, чи проводилась серцево-легенева реанімація до приїзду швидкої допомоги, і чи корелювало раннє проведення СЛР з виживаністю хворих.

Виявилось, що до приїзду швидкої допомоги СЛР проводилась у 15512 випадках (51.1%) і не проводилась в 14689 випадках (48.9%). Рівень 30-денної виживаності склав 10.5% у випадку проведення СЛР до приїзду медиків і 4.0% - якщо СЛР не проводилась (P<0.001). Після корекції на вік, стать,місцеположення випадку зупинки кровообігу, причини зупинки серця, серцевого ритму при зупинці кровообігу, час приїзду медичних працівників, час від втрати свідомості до виклику швидкої допомоги і рік події) проведення СЛР до приїзду медиків було асоційоване з підвищенням рівня 30-денної виживаності (ВШ, 2.15; 95% ДІ 1.88-2.45). Коли в корекцію результатів був внесений час до проведення дефібриляції у пацієнтів з фібриляцією шлуночків – результати лишилися такими ж. Позитивна кореляція між ранньою #СЛР і рівнями виживаності лишалася стабільною протягом всього періоду дослідження.Також було виявлено асоціацію між часом від втрати свідомості до проведення СЛР і рівнями 30-денної виживаності.

За результатами автори зробили висновок про важливість проведення ранньої СЛР при позагоспітальною зупинкою серця до приїзду медичних працівників, позаяк такий підход призводить до більш ніж двократного збільшення 30-денної виживаності хворих.

#реанімація, #CPR

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin