Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
20.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

19.10.2015 13:14
Версія для друку
  • RSS

Оновлення рекомендацій з ведення пацієнтів з інфекційним ендокардитом. 

Деякі моменти оновлених рекомендацій Європейського товариства кардіологів...Нижче наведено ключові моменти оновлених рекомендацій Європейського товариства кардіологів по веденню пацієнтів з інфекційним ендокардитом (ІЕ).

1. Профілактика. Пацієнтами з найвищим ризиком #ІЕ є особи з протезованими клапанами серця чи у яких використовувались протезні матеріали впродовж втручання на клапані, пацієнти з перенесеним ІЕ і пацієнти з вродженою “синьою” вадою серця, з приводу якої не проводилось хірургічне втручання. В поточній редакції рекомендовано проводити консультування пацієнтів проміжного і високого ризику стосовно важливості гігієни шкіри і ротової порожнини, профілактична антибіотикотерапія має бути втручанням резерву лише у пацієнтів найвищого ризику.

2. Команда з лікування ІЕ. Дане захворювання потребує потребує залучення команди спеціалістів. Підтримується ведення пацієнтів з ІЕ у відповідних центрах спеціалізованою командою лікарів з лікування даної патології.

3. Діагностика. Діагноз ІН базується на модифікованих критеріях Duke, за якими можна встановити визначений ІЕ, можливий ІЕ чи виключити наявність ІЕ. Серед методів візуалізації ехокардіографія (як трансторакальна, так і чрезстравохідна) відіграють ключову роль у веденні і моніторуванні пацієнтів з ІЕ.

4. Оцінка прогнозу. Предикторами неблагоприємних наслідків у пацієнтів з ІЕ є характеристики пацієнта (похилий вік, ІЕ протезованого клапану, цукровий діабет і наявність коморбідних станів, таких як імуносупресія і т.д.), клінічні ускладнення ІЕ (серцева недостатність, ниркова недостатність, ішемічний інсульт, крововилив в головний мозок, септичний шок), специфічні збудники (Staphylococcus aureus, гриби, грам-негативні бактерії, що не входять до групи HACEK) і ехокардіографічні знахідки (периклапанне ураження, важка клапанна регургітація в лівому серці, низька фракція викиду лівого шлуночка, наявність великих вегетацій, важка дисфункція протезованого клапану).

5. Антибактеріальна терапія. В настанові містяться специфічні рекомендації стосовно різних мікроорганізмів. Розглядаються наступні моменти:

Аміноглікозиди більше не рекомендовані для лікування ІЕ при нативних клапанах. При використанні даної групи вони мають призначатися один раз на добу з метою уникання нефротоксичності.

Рифампіцин має застосовуватись лише при наявності ІЕ на фоні протезованих клапанів і після 3-5 днів ефективної антибіотикотерапії (після зникнення бактеріемії).

В даних рекомендаціях розглядались лише опубліковані дані клінічних досліджень і когортних аналізів щодо ефективності антибіотиків.

Оптимальне лікування стафілококового ІЕ залишається предметом дискусій.  

6. Основні ускладнення ІЕ клапану лівого серця. Основні ускладнення включають серцеву недостатність, неконтрольовану інфекцію і системні емболії.

7. Інші ускладення ІЕ. Інші ускладнення включають неврологічні ускладнення, інфіковані аневризми, ускладенння з боку селезінки, міокардит і перикардит, порушення ритму і провідності серця, прояви з боку скелетної мускулатури і гостру ниркову недостатність.

8. Хірургічне лікування. Дві основні мети хірургічного втручання полягають в видаленні інфікованої тканини і реконструкції анатомії серця, включаючи пластику чи заміну інфікованих клапанів.

9. Специфічні ситуації. Окремі стани, що потребують розгляду додаткових методів лікування включають ІЕ протезованого клапану, ІЕ, асоційований з імплантацією електронних пристроїв, ІЕ правого серця, ІЕ, який є ускладненням вродженої вади серця, ІЕ впродовж вагітності і питання антитромботичної терапії впродовж лікування ІЕ.

#антибіотикотерапія, #IE, #antibiotics, #guidelines, #ESC

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin