Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

12.05.2021 17:44
Версія для друку
  • RSS

Новини з конференції of Society of Hospital Medicine. 

На думку спеціалістів, є як мінімум три причини, за якими торасемід слід розглядати як засіб першої лінії при серцевій недостатності. По-перше, так кажуть поточні дослідження. У дослідженні, опублікованому в 2001 році, дослідниками були рандомізовані 234 пацієнта з серцевою недостатністю для прийому торасеміду або фуросеміду протягом 1 року. Відсоток пацієнтів, у яких була одна або кілька повторних госпіталізацій, був нижчий серед тих, хто отримував торасемід, в порівнянні з тими, хто отримував фуросемід з приводу серцевої недостатності (17% проти 32%, відповідно; P <0,01 ) і для інших серцево-судинних причин (44% проти 59%; P = 0,03). Крім того, загальне число госпіталізацій було чисельно нижче для пацієнтів в групі торасеміду в порівнянні з групою фуросеміду з приводу серцевої недостатності (23 проти 61; P <0,01) і через інші серцево-судинні причини (78 проти 130; P =. 02) .

В іншому дослідженні науковці оцінили 237 пацієнтів з серцевою недостатністю II-IV класу по NYHA, які були рандомізовані для прийому торасеміду або фуросеміду. Вони виявили, що значно більший відсоток пацієнтів в групі торасеміду, у яких поліпшився стан на один або кілька класів серцевої недостатності NYHA у порівнянні з такими в групі фуросеміду (40%; P = 0,001 проти 31%; P = 0,3). Більш того, пацієнти, які отримували фуросемід, мали більше обмежень у повсякденному житті через 9 місяців у порівнянні з пацієнтами, які отримували торасемід (P <0,001).

Окреме відкрите, нерандомізоване дослідження також виявило переваги торасеміду в порівнянні з фуросемідом або іншими препаратами, які призначалися пацієнтам з серцевою недостатністю III і IV класів за NYHA. Хворі, які отримували торасемід, мали більш низьку загальну смертність в порівнянні з пацієнтами, які отримували фуросемід або інші препарати (2,2% проти 4,5%, відповідно; P <0,05), а також більш низьку серцеву смертність (1,4 % проти 3,5%; P <0,05). У них також з більшою ймовірністю поліпшився стан на один або кілька класів серцевої недостатності (46% проти 37%; P <0,01) і з меншою ймовірністю вони мали рівень калію менше 3,5 ммоль / л або більше 5,0 мекв / л (13% проти 18%; P = 0,01).

За словами науковців, метааналіз по цій темі незмінно показує, що клас NYHA покращився більше з торасемідом, ніж з фуросемідом. Деякі метааналізи вказують на поліпшення показників смертності, в той час як інші - на користь повторної госпіталізації. Жоден з них не показує переваги фуросеміду перед торасемідом.

Друга причина для використання торасеміду в якості терапії першої лінії при серцевій недостатності полягає в тому, що він має кращу фармакокінетику / динаміку в порівнянні з фуросемідом. Фуросемід має змінну біодоступність. Торасемід і буметанід всмоктуються набагато надійніше, тому, що на них не впливає їжа, в той час як на фуросемід впливає. Це може бути потенційно проблематичним для пацієнтів, які приймають сечогінні засоби під час їжі. Той факт, що торасемід має менший нирковий кліренс, є перевагою, тому що у пацієнтів з серцевою недостатністю змінюється функція нирок. Крім того, період напіввиведення торасеміду становить 3-4 години, а тривалість дії - 12 годин, що значно довше, ніж у фуросеміду або буметаніду.

Крім цього,  торасемід блокує рецептор альдостерону in vitro. Рандомізоване дослідження пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю показало, що рівні реніну і альдостерону підвищувалися більше при прийомі торасеміду, ніж при прийомі фуросеміду, що підтверджує гіпотезу про блокаду рецепторів альдостерону.

Третя основна причина використовувати торасеміду як засібу лікування серцевої недостатності пов'язана з його передбачуваною антифібротичною дією. При серцевій недостатності фіброз міокарда виникає через збільшення синтезу і обміну колагену. Було показано, що альдостерон відіграє роль в фіброзі міокарда. Також було доведено, що спіронолактон в деякій мірі пом'якшує його. Якщо торасемід діє як спіронолактон, можливо, це могло б допомогти пояснити деякі довгострокові ефекти, про які заявляють науковці.

Дослідження, яке підтверджує цю думку, показало, що торасемід, але не фуросемід, знижує рівень сироваткового карбоксикінцевого пептиду проколагену I типу, що пов'язаний з надмірним відкладенням в міокарді волокон колагену I типу при серцевих захворюваннях.

Надалі дослідження, відоме як TRANSFORM-HF, в якому в даний час набирають близько 6000 пацієнтів, має внести велику ясність в цю тему. Основна мета - порівняти стратегію лікування торасемідом і фуросемідом щодо клінічних наслідків протягом 12 місяців у госпіталізованих пацієнтів з серцевою недостатністю.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin