Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
20.07.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

04.09.2015 10:10
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Європейського товариства кардіологів: результати дослідження OPTIDUAL. 

Продовжуються дослідження стосовно доцільності збільшення терміну прийому подвійної антитромбоцитарної терапії після стентування...На конгресі Європейського товариства кардіологів представлено результати дослідження #OPTIDUAL, згідно з якими прийом подвійної антитромбоцитарної терапії (#аспірин+#клопідогрель) протягом 4 років після встановлення елютинг-стенту не краще прийому вказаної терапії протягом одного року у досягненні первинної кінцевої точки – комбінації смерті-від-всіх-причин, інфаркту міоуарду (#ІМ), #інсульт’у і масивної кровотечі.

Однак в post hoc аналізі було виявлено виражену тенденцію до зниження ризику ішемічних подій в групі тривалої подвійної антитромбоцитарної терапії, при цьому не було виявлено зростання кількості масивних кровотеч.

За словами авторів, отримані результати співпадають с даними дослідження #DAPT стосовно продовження прийому подвійної терапії після #стентування. Однак при аналізі результатів двох досліджень все ще залишаються питання. На думrу авторів, у випадку, коли у пацієнта відмічається низький ризик кровотеч до першого року прийому подвійної антитромбоцитарної терапії, доцільним є розгляд продовження прийому препаратів.

Зазначається, що в даному дослідженні пацієнтам встановлювали стенти першого і другого покоління. При цьому більше половини учасників отрималі стенти другого покоління. На думку авторів, отримані результати навряд чи зміняться у пацієнтів з встановленими стентами третього покоління, позаяк рівень тромбозів стентів в даному аналізі був дуже малим  - від 0.3% до 0.4%.

В поточному дослідженні 1385 пацієнтів, яким було проведено стентування і які отримували подвійну антитромбоцитарну терапію впродовж 1 року, рандомізували в групу додаткового прийому подвійної терапії протягом 36 місяців і в групу прийому лише аспірину.

За результатами не було виявлено достовірної різниці між групами в частоті досягнення первинної кінцевої точки, що включала як показники ефективності, так і безпечності.

OPTIDUAL Основні результати

 

Кінцеві точки

4 роки подвійної антитромбоцитарної терапії, n=695 (%)

1 рік подвійної антитромбоцитарної терапії, n=690 (%)

P

Смерть/ІМ/інсульт/масивна кровотеча (первинна кінцева точка)

5.8

7.5

0.17

Смерть/ІМ/інсульт (post hoc аналіз)

4.2

6.4

0.06

Масивна кровотеча

2.0

2.0

0.95

 

#PCI, #aspirin, #clopidogrel, #AMI, #stroke

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin