Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

31.08.2015 18:10
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Європейського товариства кардіологів: наявність депресії при неконтрольованому АТ. 

Наявність депресії у хворих із підвищеним чи низьким артеріальним тиском асоційована з підвищенням ризику небажаних серцево-судинних подій...За даними нового дослідження виявилося, що у пацієнтів з дуже високим чи низьким рівнем артеріального тиску, у яких паралельно спостерігаються симптоми депресії, відмічається підвищення ризику серйозних серцево-судинних подій, таких як інфаркт міокарду (ІМ), розвиток серцевої недостатності і смерть.

Виявилось, що за наявності депресії і високих рівнів АТ відносний ризик серцево-судинних подій на 83% більший, ніж у пацієнтів без поєднання вказаних патологій. У пацієнтів з депресією і дуже низькими рівнями #АТ зростання відносного ризику серцево-судинних подій становило 36%.

В дослідження було включено 35537 пацієнтів. 7 балів і більше за шкалою HADS-D були визначені як наявність депресії. Після вимірювання рівнів систолічного і діастолічного АТ учасники були розподілені на 5 груп відносно рівнів артеріального тиску:

дуже високий (систолічний >160 мм рт.ст., діастолічний > 100 мм рт.ст.).

високий (систолічний 140-159 мм рт.ст., діастолічний 90-99 мм рт.ст.).

нормальний (систолічний 130-139 мм рт.ст., діастолічний 80-89 мм рт.ст.).

жорстко контрольований (систолічний 120-129 мм рт.ст., діастолічний 80-84 мм рт.ст.).

низький (систолічний <120 мм рт.ст., діастолічний < 80 мм рт.ст.).

Небажаними серцево-судинними подіями були визначені кардіальна смерть, госпіталізація з приводу інсульту, інфаркту міокарду чи серцевої недостатності.

Наявність систолічного АТ на рівні від 160 до 240 мм рт.ст. виступала достовірним предиктором комбінованої кінцевої точки (ВР 1.28, 95% ДІ 1.11-1.49); це ж стосувалось і величини систолічного АТ від 80 до 119 мм рт.ст. (ВР 1.15, 95% ДІ 1.03-1.29) чи депресії (ВР 1.22, 95% ДІ 1.11-1.33).

За словами авторів, несподіванкою виявився той факт, що за отриманими результатами рівні діастолічного АТ не мали жодного впливу на ризик небажаних подій.

#депресія, #BP, #depression, #ESC

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ризик панкреатиту при гіпертригліцеридемії

 Співвідношення між рівнями тригліцеридів і аполіпопротеїну B  може допомогти у визначені ризику панкреатиту... >>>