Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

18.03.2015 11:55
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Американського коледжу кардіологів: дослідження CSPTT. 

Автори нового дослідження оцінювали ефективність фолієвої кислоти в попередженні інсульту у хворих з артеріальною гіпертензією...Після років невдалих західних досліджень ефективності додавання фолієвої кислоти з метою профілактики серцево-судинних подій дослідники з Китаю повідомили про достовірно позитивні результати застосування даної речовини.

Результати дослідження були представлені на конгресі Американського коледжу кардіологів.

В дослідження #CSPTT було включено більше 20000 дорослих осіб, що страждають на артеріальну гіпертензію, без інфаркту міокарду (ІМ) в анамнезі. Виявилось, що щоденний прийом 10 мг #еналаприл’у і 0.8 мг фолієвої кислоти протягом 4.5 років призводить до зниження ризику першого #інсульт’у (первинна кінцева точка) на 21% у порівнянні з прийомом лише еналаприлу.

Також було виявлено, що в групі еналаприлу/фолєвої кислоти відмічалось достовірне зниження ризику першого ішемічного інсульту і комбінації серцево-судинних подій, однак не геморагічного інсульту чи #ІМ. За словами президента Китайського товариства кардіологів, на його думку, ці дані є універсальними і можуть бути узагальнені не лише на китайську популяцію, але й на весь світ.

В дослідженні взяли участь 20702 осіб у віці від 45 до 75 років (середній вік 60 років; 59% учасників жіночої статі). Дослідження проводилось з травня 2008 по серпень 2013 року. У всіх учасників відмічалась артеріальна гіпертензія і ні у кого не було ІМ чи інсульту в анамнезі.

Після 3-тижневого призначення 10 мг еналаприлу з метою оцінки переносимості і комплаєнсу пацієнти були рандомізовані в групу прийому лише еналаприлу (n=10354) чи еналаприлу з фолієвою кислотою (n=10348).

Первинною кінцевою точкою дослідження був перший інсульт, вторинна включала ІМ, перший геморагічний інсульт, перший ішемічний інсульт і комбінацію небажаних серцево-судинних подій – ІМ, інсульт, серцево-судинна смерть і смерть-від-всіх-причин. Після лікування в середньому протягом 48 місяців різниця в ефективності виявилась достовірною і дослідження було припинене раніше. Результати, отримані на останньому візиті учасників, засвідчили, що перший інсульт виник у 2.7% пацієнтів групи еналаприлу/фолієвої кислоти у порівнянні з 3.4% учасників групи еналаприлу (ВР 0.79; 95% ДІ 0.68-0.93; Р=0.003).

В групі комбінованого лікування також відмічалося достовірне зниження ризику першого ішемічного інсульту (2.2% у порівнянні з 2.8%; ВР 0.76; Р=0.002) і комбінації серцево-судинних подій (3.1% і 3.9%, відповідно; ВР 0.80; Р=0.002). Не було виявлено різниці між рівнями геморагічних інсультів і смерті-від-всіх-причин. Також автори не виявили відмінностей в частоті будь-яких небажаних подій.

#гіпертензія, #АГ, #B9, #stroke, #hypertension

Адаптовано з Medscape Cardiology

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin