Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.04.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

10.09.2018 14:35
Версія для друку
  • RSS

Новини ESC-2018. Результати дослідження ASCEND. 

Аспірин добре зарекомендував себе при вторинній профілактиці серцево-судинних захворювань. Пацієнти з цукровим діабетом представляють собою групу первинної профілактики високого ризику вплив аспірину на цю популяцію є невизначеним. Європейські рекомендації в даний час припускають, що аспірин можна розглядати на індивідуальній основі для первинної профілактики у пацієнтів з діабетом, і рекомендації США заохочують до його використання.

Результати нового дослідження ASCEND щодо первинної профілактики при діабеті не показали перевагу аспірину в зниженні судинних подій в порівнянні з  підвищеним ризиком серйозних кровотеч.

У дослідженні ASCEND брало участь 15 480 пацієнтів з діабетом у віці 40 років і старше (в середньому 63 роки) без серцево-судинних захворювань. Вони були випадковим чином визначені в групу аспірину (100 мг в день) або в групу плацебо. В середньому спостереження тривало 7,4 років.

Первинним результатом ефективності була перша серйозна судинна подія (інфаркт міокарда, інсульт або транзиторна ішемічна атака або смерть від будь-якої судинної причини, виключаючи будь-який підтверджений внутрішньочерепний крововилив). Первинним результатом безпеки була перша велика кровотеча (внутрішньочерепний крововилив, шлунково-кишкові кровотечі або інша серйозна кровотеча).

У дослідженні ASCEND аспірин знизив ризик серйозних судинних подій на 12%, але також значно збільшив ризик серйозних кровотеч на 29%.

Таблиця. ASCEND: Результати аспірину

Кінцева точка

Аспірин (%)

Плацебо (%)

ВР(95% ДІ)

Р

Серйозна судинна подія

8.5

9.6

0.88 (0.79 - 0.97)

.01

Велика кровотеча

4.1

3.2

1.29 (1.09 - 1.52)

.003

Аналогічні баланси переваг і ризиків спостерігалися у всіх досліджених різних підгрупах, включаючи пацієнтів з низьким, середнім і високим ризиком серцевих захворювань.

В цілому, тільки  91 пацієнт потребував призначення аспірину, для запобігання серйозної судинної події протягом 7,4 років.

Зі слів науковців у даному дослідженні пацієнти зазвичай добре контролювали рівень цукру в крові, артеріальний тиск і рівень холестерину і відмічався високий відсоток людей, що не палять, тому в цих умовах аспірин не потрібен.

Дослідники заявляють, що на сьогоднішній момент потрібно  дуже уважно розглянути питання про необхідність аспірину в первинній профілактиці.

Оскільки в попередніх дослідженнях було показано, що аспірин може бути пов'язаний зі зменшеним ризиком розвитку раку - зокрема, раку шлунково-кишкового тракту - дослідники ASCEND також розглянули і це питання. Але результати не показали суттєвої різниці між групами аспірину і плацебо в поширеності раку шлунково-кишкового тракту (2,0% проти 2,0%) або всіх видів раку (11,6% проти 11,5%).

В ASCEND науковці також досліджували вплив риб'ячого жиру на судинні події у пацієнтів з діабетом і не знайшли жодної користі.

Літературні посилання знаходяться в редакції  Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin