Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
16.07.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

02.02.2015 13:05
Версія для друку
  • RSS

Новий підхід до лікування артеріальної гіпертензії. 

Автори нового дослідження покладають великі надії на новий інвазивний підхід до зниження артеріального тиску...У новому дослідженні ROX CONTROL автори оцінювали ефективність застосування імпланту, який має розміри паперової скріпки, між центральними артерією і веною з метою шунтування крові. Аналіз в ранні строки після процедури продемонстрував позитивні результати. Виявилось, що шунтування крові з кульшової артерії в одноіменну вену у хворих з неконтрольованою артеріальною гіпертензією (АГ) значно знижує рівні систолічного артеріального тиску. За словами авторів, якщо в подальших більш масштабних дослідженнях вдасться довести ефективність і безпечність даної терапії, застосування артеріо-венозного анастомозу може стати альтернативою у хворих, які не можуть чи не бажають пожиттєво приймати антигіпертензивні препарати.

Дослідники відмічають, що однією з основних проблем дослідження виявилась недостатня величина контрольної групи.

За результатами аналізу було показано, що у пацієнтів, яким встановлювався артеріо-венозний анастомоз, відмічалось зниження рівня систолічного АТ (середнього офісного) на 26.9 мм рт.ст., в той час як в групі стандартної терапії вдалося досягнути зниження на 3.7 мм р.ст. Середньо-добовий систолічний тиск був знижений на 13.5 мм рт.ст. в групі анастомозу і на 0.5 мм рт.ст. – в групі стандартної терапії.

Приблизно у однієї третини пацієнтів, яким проводилось втручання, відмічались симптоми набряку нижньої кінцівки в період з 2 по 9 місяць після процедури. У них був діагностований стеноз кульшової вени і венопластика (один пацієнт) або венопластика зі стентуванням (11 пацієнтів).

Автори відмічають, що дана процедура відрізняється від ниркової денервації в тому сенсі, що оцінити успіх втручання можна безпосередньо при виконанні втручання. Так, як тільки артеріо-венозний анастомоз встановлений, одразу відмічається достовірне зниження рівня артеріального тиску.

У коментаріях до дослідження відмічається, що вкрай важливим для будь-якого дослідження є наявність групи плацебо, в якій пацієнти очікують проведення процедури – чого не було в даному аналізі. З іншого боку, дослідниками не було проведено оцінки прихильності до медикаментозної терапії. Автори не стали заперечувати дані аргументи, зазначивши, що метою дослідження була лише оцінка зниження рівня артеріального тиску за допомогою нового підходу.

Відмічається, що говорити про застосування артеріо-венозного анастомозу в клінічній практиці поки що зарано, однак було зроблено перший крок в серії клінічних досліджень щодо нового підходу. До того ж, безпечність є наріжним каменем будь-якого нового виду терапії, а той факт, що у 29% пацієнтів розвинувся стеноз вени проксимальніше місця анастомозу, що потребував повторного оперативного втручання, є вкрай важливою проблемою.

#АГ, #ГХ, #гіпертензія, #hypertension

Адаптовано с Medscape Cardiology

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin