Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.08.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

15.01.2019 19:41
Версія для друку
  • RSS

Неалкогольна жирова хвороба печінки та фактори ризику серцево-судинних захворювань. 

Пацієнти з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) мають підвищений ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ). Залишалося незрозуміло, чи можуть гістологічні зміни передбачати ризик ССЗ. Науковці у новому дослідження оцінювали гістологічні та традиційні фактори ризику ССЗ як предикторів кардіоваскулярної патології у великій когорті  пацієнтів з НАЖХП.

Методи. У спостереження було включено 603 пацієнтів з НАЖХП, підтверджених біопсією,  які не мали ССЗ і порівняли їх (1:10, за віком, статтю) з 6269  особами з групи контролю. Випадки ССЗ визначалися як гостра ішемічна хвороба серця або інсульт. Фактори ризику ССЗ і гістологія печінки були доступні тільки у пацієнтів з НАЖХП. Для оцінки коефіцієнтів ризику (HR) при ССЗ використовувалися регресійні моделі Кокса.

Результати. Під час середнього періоду спостереження 18,6 років у 168 (28%) пацієнтів з НАЖХП та у 1325 (21%)  з контрольної групи спостерігались серцево-судинні захворювання (HR 1,54, 95% ДІ 1,30-1,83). У пацієнтів з НАЖХП вік, чоловіча стать, діабет 2 типу, куріння і  підвищення рівня тригліцеридів були пов'язані з ризиком розвитку ССЗ. Беручи до уваги ці фактори ризику ССЗ, жоден гістологічний параметр, включаючи наявність стадії НАЖХП і фіброзу, не був пов'язаний з серцево-судинними подіями.

Висновки. Пацієнти з НАЖХП мають підвищений ризик розвитку ССЗ порівняно з відповідними контрольною групою, але гістологічні параметри самостійно не можуть передбачити цей ризик.

Детально: https://www.medscape.com/viewarticle/907073_2

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin