Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

03.06.2015 18:31
Версія для друку
  • RSS

Левосимендан при важкій хронічній СН. 

Автори оцінювали ефективність і безпечність застосування препарату у пацієнтів з важкою серцевою недостатністю...Результати нового дослідження виявили, що періодичне призначення внутрішньовенного введення #левосимендан’у хворим з тяжкою хронічною серцевою недостатністю є не лише безпечним і гарно переноситься пацієнтами, але і може покращувати клінічні наслідки.

В дослідженні LION-HEART взяло участь 69 дорослих осіб з 12 центрів Іспанії. Виявилось, що у пацієнтів, яким проводили 6-годинні цикли внутрішньовенного введення левосимендану через 12 тижнів достовірно знижувались концентрації натрійуретичного пептиду (NT-proBNP) у порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо (первинна кінцева точка). Також було відмічено достовірне зниження госпіталізацій з приводу #СН і комбінації смерті-від-всіх-причин/госпіталізацій (вторинні кінцеві точки).

Загалом, 48 пацієнтам (середній вік 68 років; 85% чоловіків) було призначено 6 циклів 6-годинної інфузії левосимендану в дозі 0.2 мкг/кг/хв раз на два тижні протягом 3 тижнів. 21 пацієнт отримував плацебо (середній вік 63 роки; 76% чоловіків).У всіх пацієнтів фракція викиду ЛШ складала менше 35% і відмічалась СН III-IV ФК за NYHA протягом мінімум 4 тижнів. Всі пацієнти за останній рік отримували внутрішньовенну терапію з приводу застою в одному з кіл кровообігу.

23% пацієнтів з групи левосимендану і 67% - групи плацебо – були госпіталізовані з приводу СН (Р=0.002), 48% і 81%, відповідно, досягли кінцевої точки – комбінації смерті-від-всіх-причин/госпіталізації з приводу СН. В групі левосимендану також було відмічено менше погіршення якості життя, яке оцінювалось за шкалою EQ-5D.

Впродовж 9-місячного періоду спостереження в групі лікування померло 14 хворих (29%), в той час як в групі плацебо – 7 (33%), різниця в показниках виявилась статистично недостовірною.

В групі плацебо погіршення перебігу СН було відмічено у 43% пацієнтів, а в групі левосимендану – у 25%.

З іншого боку, у двох пацієнтів групи левосимендану розвився набряк легень, а в групі плацебо – у жодного. Репіраторні інфекції були зафіксовані у 3 пацієнтів групи лікування і ні у одного з групи плацебо.

#levosimendan, #HF

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin