Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
31.05.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

24.02.2015 16:11
Версія для друку
  • RSS

Кожна хвилина активності може бути корисною для похилих людей з обмеженою руховою активністю. 

Виявилось, що навіть мінімальна активність зменшує ризик неблагоприємних наслідків у порівнянні з сидячим способом життя...Для похилих людей з обмеженою мобільністю кожна хвилина фізичної активності може ставати запорукою зниження ризику серцевого нападу і смерті, пов’язаної з проблемами з серцем. Такі результати буди опубліковані в Journal of the American Heart Association. За словами команди дослідників навіть участь в фізичній активності низької інтенсивності може приносити користь похилим пацієнтам з руховими проблемами.

Потенційна користь фізичних навантажень при серцево-судинних захворюваннях добре відома. Раніше було показано, що фізична активність може знижувати ризик аритмій у жінок похилого віку; в іншому дослідженні було показано, що щоденні заняття протягом однієї години можуть знижувати різик серцевої недостатності вдвічі.

В американських рекомендаціях з фізичної активності вказується, що люди у віці від 64 років і старше мають займатися фізичною активністю помірної інтенсивності щонайменше 150 хвилин на тиждень чи високої інтенсивності – 75 хвилин аеробних справ на тиждень.

Однак автори зазначають, що у похилих пацієнтів зі зниженою мобільністю дотримання цих рекомендацій може становити значну проблему. Виходячи з цього, дослідники вирішили проаналізувати, чи приносять хоча б низькі рівні активності користь стосовно серцевих захворювань у цієї категорії пацієнтів.

За допомогою акселерометрів автори виміряли рівні фізичної активності у 1170 осіб у віці з 74 до 84 років. У всіх учасників були проблеми з руховою активністю і вони моги пройти лише 400 метрів.

Показники акселерометра на рівні від 99 балів і менше на хвилину розглядалися як показник сидячого способу життя, в той час як показник 100 -499 балів – як показник повільної ходьби чи легкого прибирання по дому. Наявність 500 балів і більше на хвилину свідчила про помірну ходьбу чи активність подібної інтенсивності.

Дослідники вирахували 10-річний ризик серцевих атак чи смерті, пов’язаної зі захворюваннями серця, за допомогою кількох факторів, враховуючи вік, рівень артеріального тиску і холестерину.

Результати дослідження засвідчили, що щоденні кожні 25-30 хвилин сидячого способу життя підвищували ризик серцевого нападу чи коронарної смерті на 1%.

Також виявилося, що показники акселерометра на рівнях 100-499 на хвилину були асоційовані з вищими рівнями показника холестерину ліпопротеїдів низької щільності.

За словами дослідників, отримані дані свідчать про те, що навіть просте зменшення часу перебування в сидячому положенні може бути корисним для похилих людей з обмеженою руховою активністю.

З іншого боку, результати дослідження не означають, що одиночний період активності може протидіяти шкоді здоров’ю, яку завдає сидячий спосіб життя.

#профілактика, #ССЗ, #prevention, #CVD, #exercise

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Гідроксихлорохін: користь та ризики при COVID-19. Чому ВООЗ не рекомендуєт застосовувати гідроксихлорохін в лікуванні COVID19?

Гідроксихлорохін рекламувався як засіб для потенційного лікування  COVID-19, але нові дані показують, що він не тільки не приносить користі, але й збільшує смертність і аритмію…

  >>>