Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
18.06.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

13.01.2015 10:27
Версія для друку
  • RSS

Клінічний протокол надання медичної допомоги хворим на ішемічну хворобу серця, ускладнену аневризмою лівого шлуночка. 

Код МКХ-10: І 23.3

 

Ознаки та критерії діагностики захворювання

Основною характерною ознакою ішемічної хвороби  серця (ІХС), ускладненої аневризмою лівого шлуночка (АЛШ), є задишка разом із стенокардією. Хворі скаржаться на задишку при фізичному навантаженні,  болі стискаючого, пекучого  характеру; іноді скаржаться не на біль, а на почуття тиску й печіння. Інтенсивність болю різна - від порівняно невеликої, до різкої. Іноді болю може не бути. Біль локалізується, в основному, за грудиною, іноді ліворуч від грудини в області II-III ребра.  Часто біль віддає у руки й плечі,  лопатку, нижню щелепу, іноді в ділянку живота. Біль нападами, часто пов’язаний з впливом на організм провокуючого фактора - фізичного навантаження (стенокардія напруги), психоемоційної напруги, холоду, прийому їжі та ін. При  прогресуванні захворювання можуть виникнути ознаки серцевої недостатності. 

Проведення електрокардіограми  (ЕКГ) дозволяє виявити ознаки  склерозу вінцевих артерій серця, розмір та локалізацію зони міокардіосклерозу, також характер і вид аритмій, які нерідко, ускладнюють перебіг  захворювання..

При проведенні ехокардіографії (ЕхоКГ) виявляються зони дискинезії, та аневризматичного випинання лівого шлуночка, зниження фракції викиду лівого шлуночка. В ускладнених випадках в порожнині лівого шлуночка може бути візуалізовано тромб, а також виявлені ознаки мітральної недостатності. 

Проведення проби з фізичним навантаженням за допомогою велоергометрії (ВЕМ) або тредміл-проби у позанападний період дозволяють виявити різну ступінь зниження толерантності до фізичного навантаження.

Під час проведення коронаровентрикулографії встановлюється локалізація й ступінь морфологічних змін вінцевих артерій серця, розміри та локалізація аневризматичного випинання.

Умови, в яких повинна надаватись медична допомога

Хворі з ІХС з АЛШ підлягають стаціонарному лікуванню в кардіохірургічних центрах або в умовах інституту серцево-судинної хірургії.

Діагностична програма

1. Візуальний огляд хворого

2. Аускультація

3. Лабораторне обстеження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічне дослідження крові, коагулограма, визначення групи крові, резус-фактора, реакції Васермана, аналізи на гепатити В і С, аналізи на ВІЛ  (при письмовій згоді пацієнта)

4. ЕКГ

5. ЕхоКГ

6. Рентгенологічне дослідження органів грудної клітки

7. Життєва ємність легень

8. Доплер-дослідження судин головного мозку

9. Гастроскопія

10. Ступінчаста ВЕМ

11. Коронаровентрикулографія.

Лікувальна програма

Перелік і обсяг медичних  послуг обов'язкового асортименту

Загальне лікування: нітрати, β-адреноблокатори, антагоністи кальцію, антиагреганти

Місцеве лікування: аортокоронарне шунтування + резекція аневризми лівого шлуночка в умовах штучного кровообігу.

Перелік і обсяг медичних послуг додаткового асортименту

  • нітрати + β-блокатори (за показанням)
  • адреноміметики в ранньому післяопераційному періоді.

Характеристика кінцевого очікуваного результату лікування

Очікуваний результат у стаціонарі - епітелізація рани, відсутність ознак післяопераційних ускладнень.

Тривалість лікування

Термін стаціонарного лікування  11 днів. Далі хворий направляється до реабілітаційного відділення стаціонару за місцем проживання для подальшого лікування на 1 місяць або до спеціалізованого кардіологічного санаторію.

Критерії якості лікування

       У хворих відсутні напади стенокардії, незалежність від нітрогліцерину, повний перехід на самообслуговування, збільшення перенесення фізичних навантажень (ВЕМ 75-100 Вт), повернення до посильної праці.

Можливі побічні дії та ускладнення

На післяопераційному етапі можливий розвиток серцевої недостатності, інфаркту міокарда, порушень ритму, кровотеча. Можуть бути легеневі ускладнення (пневмонія й ателектаз). Надалі може виникнути тромбоз шунтів з поверненням синдрому стенокардії.

Рекомендації щодо подальшого надання  медичної допомоги

Хворі підлягають подальшому лікуванню протягом 1 місяця в реабілітаційному відділенні за місцем проживання або в спеціалізованому кардіологічному санаторії, потім - амбулаторному спостереженню протягом 6 місяців. Повторна консультація в кардіохірургічному центрі через 6 місяців, потім - 1 раз на рік. Антикоагулянтна + антиагрегантна терапія протягом всього життя.

Вимоги до дієтичних призначень і обмежень

 Хворим потрібна дієта - стіл № 10.

Вимоги до режиму праці, відпочинку, реабілітації

Хворі непрацездатні протягом 6 місяців, їм рекомендований охоронний режим, що обмежує фізичні навантаження, перегрівання, переохолодження. Працездатність після 6 місяців вирішується індивідуально в залежності від наявності недостатності кровообігу.

Ступінь доказовості А.

                                                                              

Директор Департаменту

організації медичної допомоги

 

М.П.Жданова

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Привітання з днем медпрацівника України!

Привітання з днем медичного працівника

 

Вітаємо всіх, хто присвячує себе такій необхідній професії... >>>

Вебінар 3 - 4 липня 2019 року наживо з Берліну.

Вебінар 3 - 4 липня 2019 року наживо з Берліну. Гарячі теми в кардіології, міждисциплінарні проблеми гіперурикемії, цукрового діабету те нефрології... >>>