Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.08.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

19.04.2019 13:09
Версія для друку
  • RSS

Кардіоонкологічна реабілітація. 

Кардіоонкологічна реабілітаціяУ новому науковому документі викладені обгрунтування і особливості мультимодальної серцевої реабілітації (СР) для пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Ця публікація  дійсно створює основу для практичних рекомендацій для лікарів в області кардіологічної реабілітації, щоб допомогти хворим на онкопатологію.

Хоча дані рандомізованих клінічних досліджень відсутні, все більше число аналітичних спостережень демонструють, що кардіоонкологічна реабілітація (КОРЕ) позитивно впливає на  кардіореспіраторну витривалість (КРВ), м'язову силу і якість життя пацієнтів з активним онкологічним процесом та у тих, хто вже переніс рак.

Ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ) в цій популяції підвищений в результаті загальних факторів ризику, таких як ожиріння, артеріальна гіпертензія та цукровий діабет та  з прямими  та непрямими ефектами (надмірна вага або втрата ваги)  протипухлинної терапії. Результати  одного дослідженням продемонстрували, що  збільшення маси тіла на 5 кг після встановлення діагнозу раку молочної залози пов'язано з 19% -им збільшенням смертності від ССЗ.

Основні моменти КОРЕ.

Цей документ є наслідком рекомендацій Американського товариства клінічної онкології (ASCO) щодо обраних методів лікування раку, які призводять до підвищеного ризику ССЗ і має розглядатися у пацієнтів, які:

  • Отримують високі дози антрацикліну або високі дози радіотерапії.
  • Отримують низькі дози антрацикліну або трастузумабу окремо,  у поєднанні з  двома і більше факторами ризику, старше 60 років при лікуванні раку або мають порушення функції серця (в анамнезі інфаркт міокарда, фракція викиду  ЛШ 50-55%, клапанна патологія серця середнього ступеня тяжкості).
  • Отримують антрациклін в низьких дозах у поєднанні з трастузумабом.

У документі пропонується провести спочатку оцінку безпеки КОРЕ для пацієнта з онкологічною патологією за допомогою таблиць, що деталізують всі показники.

З огляду на те, що фізичні вправи можуть бути обмежені або небезпечними для деяких пацієнтів, що пов'язано з крихкістю опорно-рухового апарату, неврологічними або когнітивними проблемами, які виникли внаслідок лікування раку, спеціалісти  рекомендують розпочинати з онко- реабілітації (фізіотерапія і трудотерапія) до  КОРЕ.

В КОРЕ використовують наявні методи кардіореабілітації, але є й специфічні відмінності, що пов'язані із загальною оцінкою пацієнта, консультуванням з питань харчування, припиненням вживання тютюну і контролем ваги, ЦД, АТ і рівня ліпідів.

Наприклад, АТ  слід перевіряти на обох руках, якщо це не протипоказано при лімфоедемі або інших порушеннях, тому що у пацієнтів, які отримували опромінення середостіння або шиї можуть виявлятися похибки у рівні АТ при однобічному його визначенні.

Спеціалісти зазначають, для того щоб даний документ розглядався як рекомендації необхідно усунути кілька недоліків  включаючи: розробку доказової бази для КОРЕ, визначення найбільш ефективних, дієвих і орієнтованих на пацієнта методів реабілітації за різних умов та інші.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin