Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.08.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

30.10.2018 14:43
Версія для друку
  • RSS

Ішемічний інсульт після ІМ. 

Результати нового дослідження показали, що ризик ішемічного інсульту значно збільшується на 3 місяці після інфаркту міокарда (ІМ), та значно перевищує загальноприйнятий підвищений ризик першого місяця. У дослідженні взяли участь понад 1,5 мільйонів осіб.

Хоча MI вважається фактором ризику інсульту лише  протягом 1 місяця, дослідники виявили, що ризик розвитку інсульту залишається високим принаймні 3 місяці, а це означає, що пацієнти з інфарктом міокарда мають значно більш тривалий ризик розвитку інсульту.

Науковці  проаналізували дані 1746,476 пацієнтів віком від 66 років і старше. Пацієнти, які мали інсульт під час госпіталізації на гострий ІМ, були виключені.

46 182 пацієнтів були госпіталізовані з приводу гострого ІМ, а 80 466 були госпіталізовані щодо ішемічного інсульту.

Після коригування факторів, які включали ризик інсульту, демографічні показники та супутні захворювання, найбільший ризик виникнення ішемічного інсульту спостерігався протягом перших 4 тижнів після госпіталізації щодо ІМ (коефіцієнт ризику [HR], 2,7, 95% довірчий інтервал [CI ], 2.3 - 3.2).

Проте ризик залишався підвищеним протягом 5-8 тижнів (HR, 2,0, 95% ДІ, 1,6-2,4) і продовжував підвищуватися протягом 9-12 тижнів (HR, 1,6; 95% ДІ, 1,3 - 2,0), перш ніж почати зменшуватися.

У супутньому аналізі пацієнтів, що мали ІМ з підйомом сегменту ST (STEMI) та без підйому сегменту ST  (NSTEMI), обидві групи виявили підвищений ризик інсульту протягом 3 місяців після ІМ.

 

Науковці припускають, що кілька факторів, включаючи пошкодження серця, можуть пояснити такі великі  ризики.

 

Можливо, пояснення зв'язку між ІМ та інсультом полягає в тому, що в обох випадках існує багато факторів ризику.

Висновки дослідження піднімають питання про те, чи це просто феномен факторів ризику, який, можливо, призвів до серцевого нападу, і який все ще залишається високим після ІМ.

Науковці зазначають, що необхідно додатково оцінити це питання, щоб зрозуміти, як довго ризик інсульту зберігається високим, і подивитися, чи пов'язано це з травмою серця чи іншими факторами, пов'язаними із періодом відновлення після ІМ, такими як ліки.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin