Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
07.12.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

12.06.2019 22:59
Версія для друку
  • RSS

Гендерні особливості дисліпідемій. 

Гендерні особливості дисліпідемій.Науковці стверджують, що відмінності у впливі нездорового способу життя і генетичних факторів на рівні холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) між чоловіками і жінками, можуть бути використані для гендерної індивідуалізації серцево-судинного лікування.

Результати дослідження були представлені на Конгресі Європейського товариства атеросклерозу 2019 року, та показали, що нездоровий спосіб життя в значній мірі пов'язаний з високим рівнем холестерину ЛПНЩ у жінок, але не у чоловіків.

Дослідники вивчили дані про більш ніж 600 чоловіків і жінок, у яких був або дуже низький, нормальний або дуже високий рівень холестерину ЛПНЩ.

Результати показали, що індекс маси тіла був в значній мірі пов'язаний з високим рівнем холестерину ЛПНЩ у жінок (P <0,01), але не у чоловіків і не із середнім або низьким рівнями холестерину ЛПНЩ.

Команда дослідників використовувала оцінку способу життя, в якій люди були оцінені як здорові або хворі, в залежності від комбінації їх статусу куріння, їх ваги, регулярно вони займалися спортом, і їх звичок харчування.

Це показало, що несприятливий спосіб життя був позитивно і в значній мірі пов'язаний з рівнями ЛПНЩ-холестерину у жінок (P <0,05), але не у чоловіків, де не було значних відмінностей між групами.

Нарешті, вони вивчили поширеність поширених і рідкісних генетичних варіантів, пов'язаних з рівнем холестерину, і виявили, що в ступеня генетичної схильності існує гендерна відмінність.

Зокрема, було встановлено, що 68% жінок з гіпохолестеринемією мають генетичне пояснення низького рівня холестерину ЛПНЩ в порівнянні з 55% чоловіків (P = 0,03).

Не було відмінностей в ступені генетичної схильності до високих рівнів холестерину ЛПНЩ, у 32% у жінок і у 30% у чоловіків.

Хоча представники обох статей мали значний зв'язок між цільовими рівнями пропротеін-конвертази, субтилізина / кексіна типу 9 (PCSK9), призначеної для лікування дисліпідемії, і рівнями ЛПНЩ, рівні PCSK9 були в середньому вище у жінок, ніж у чоловіків.

Дослідники заявляють, що поки  рано говорити про застосування результатів цього дослідження в практичній діяльності лікаря.

Попередні дослідження, на основі яких були складені рекомендації по лікуванню атеросклерозу, не були індивідуалізовані, тому неможливо сказати, кому буде вигідно яке лікування.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Лікування фібриляції передсердь однією ін'єкцією.

Препарат здатний відновити синусовий ритм протягом 12 хвилин після початку застосування... >>>

Онкопатологія та ризик серцево-судинної смерті.

Найбільший ризик смертності від ССЗ припадає на перший рік після діагностики раку... >>>