Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.04.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

04.09.2018 17:57
Версія для друку
  • RSS

ESC-2018. Рання стратегія ведення гострого коронарного синдрому без підйому сегмента ST. 

 Стандартом ведення пацієнтів з підозрою на гострий коронарний синдром  без підйому сегмента ST (NSTE)  є проведення коронарної ангіографії протягом  48-72 годин, з наступним виконанням перкутанної коронарної інтервенції (ЧКВ) або аортокоронарного шунтування (АКШ).

У новому дослідженні VERDICT науковці порівнювали дуже ранню інвазивну оцінку пацієнтів з гострим коронарним синдромом без підйому ST-сегмента протягом приблизно 12 годин від початку симптомів  з стратегією менш термінової оцінки протягом 2-3 днів. Передбачалося, що дуже рання інвазивна діагностика, за якою слідує ЧКВ або АКШ, може мати позитивний ефект для  таких пацієнтів.

Дослідники рандомізували 2 147 пацієнтів, віком більше 18 років з клінічною  підозрою на ГКС і зафіксованими ішемічними порушеннями на ЕКГ або підвищеними рівнями біомаркерів. Після прийому подвійної антитромбоцитарної терапії, фондапаринукса і бета-блокаторів досліджувані були випадковим чином поділені на дві групи в залежності від стратегії ведення пацієнта. Перша група – стратегія ранньої інвазивної діагностики та лікування (1075 пацієнтів), а друга- стандартна терапія (1072 пацієнта) (коронарна ангіографія протягом 48-72 годин, за якої слідує ЧКВ або АКШ). В середньому спостереження за пацієнтом тривало 4.3 роки.

 За первинну кінцеву точку  було взято довгострокові клінічні наслідки: смертність від усіх причин, нефатальний рецидивуючий інфаркт міокарда, госпіталізації для рефрактерної ішемії міокарда або госпіталізації при серцевій недостатності.

Науковці виявили, що у  32% всіх пацієнтів не було захворювань коронарних артерій. Коронарна реваскуляризація була виконана у 88,4% пацієнтів в ранній групі і у 83,1% пацієнтів в групі стандартного підходу.

Результати дослідження показали, що первинна кінцева точка спостерігалася у 27,5% пацієнтів в ранній групі і у 29,5% пацієнтів в стандартній групі (HR: 0,92, 95% ДІ: 0,78-1,08, P = 0,29).

Було відзначено, що між групами немає відмінностей в частоті кровотеч, і тому дуже рання стратегія лікування є безпечною.

Серед пацієнтів з оцінкою ризику GRACE, що перевищує 140, також був проведений попередній аналіз підгрупи, рання інвазивна стратегія покращувала первинний результат в порівнянні зі стандартним лікуванням (відношення ризиків, 0,81, ДІ 95%, 0,67-1,01, P для взаємодії = 0,023).

Результати дослідження VERDICT полягають в тому, що у пацієнтів з гострими коронарними синдромом без підйому сегмента ST, в першу чергу, нічого не можна досягти затримуючи інтервенційне втручання, а по-друге, у пацієнтів  підвищеного ризику, втручання повинно виконуватися як найшвидше . Більш того, якщо виявляються пацієнти, яким потрібна негайна ангіографія, а у осіб з меншим ризиком, ангіографія може почекати, ресурси повинні бути використані відповідним чином.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin