Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
17.10.2018

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

24.03.2015 15:16
Версія для друку
  • RSS

Дослідження PRECOMBAT: результати 5-річного періоду спостереження. 

Дослідження PRECOMBAT: результати 5-річного періоду спостереження.Аналіз результатів дослідження #PRECOMBAT виявив, що проведення перкутанного коронарного втручання (ПКВ) на стовбурі лівої коронарної артерії (ЛКА) і операція аортокоронарного шунтування (АКШ) призводять до однакової частоти основних неблагоприємних серцевих і церебро-васкулярних подій (МАССЕ).

Нема різниці між групами в рівнях досягнення первинної кінцевої точки МАССЕ (комбінація смерті-від-всіх-причин, інфаркта міокарду (ІМ), #інсульт’у, повторної реваскуляризації цільової судини) чи рівнях смерті, #ІМ і інсульту окремо. Але у пацієнтів, яким проводилось #ПКВ – особливо у осіб з ураженням стовбура #ЛКА і трисудинним ураженням – частіше проводилась повторна реваскуляризація цільової судини.

За словами головного дослідника, отримані дані підтверджують поточні рекомендації, в яких йдеться про те, що стентування стовбуру ЛКА є прийнятним методом реваскуляризації у пацієнтів з відповідною анатомією коронарних артерій.

Ще у 2011 році було презентовано однорічні результати дослідження PRECOMBAT, які засвідчили, що ПКВ було не гірше АКШ у попередженні МАССЕ.

Поточні ж результати є даними 5-річного періоду спостереження.

В період з 2004 по 2009 роки в дослідження PRECOMBAT було включено 600 дорослих пацієнтів в 13 центрах в Кореї, яким проводилось ПКВ із застосуванням сіролімус-елютинг стенту (n=300) чи #АКШ (n=300); у пацієнтів відмічалась стенокардія, безбольова ішемія міокарду чи ІМ без елевації сегменту ST, був виявлений стеноз стовбура ЛКА – то ж вони були прийнятними кандидатами на проведення одного з двох видів реваскуляризації.

Серед рандомізованих пацієнтів 93% з групи ПКВ і 91.7% з групи АКШ завершили 5-річний період спостереження.

На початку дослідження середній вік пацієнтів склав 62 роки. У однієї третини відмічався цукровий діабет, а у половини – стабільна стенокардія. В середньому відмічалась нормальна фракція викиду (61%) і кількість балів за шкалою EuroSCORE – 2.7. У приблизно 70% пацієнтів відмічався стеноз стовбура ЛКА на фоні дво- чи трисудинного ураження. Кількість балів за шкалою SYNTAХ склала приблизно 25 в обох групах.

Станом на 5 рік після початку дослідження більше 90% пацієнтів приймали аспірин і приблизно 50% - статин і/або бета-блокатор. Більше пацієнтів з групи ПКВ, ніж АКШ, отримували подвійну антитромбоцитарну терапію з тєнопіридином: 70% і 54%, відповідно.

Пацієнтам групи ПКВ було встановлено в середньому 2.7 стентів, а більш ніж в 90% випадків проведення стентування скеровувалось проведенням внутрішньосудинного ультразвукового дослідження (IVUS). В групі АКШ було встановлено в середньому 2.7 шунтів, а 63% операцій проводилось без застосування апарату штучного кровообігу.

Результати 5-річного періоду спостереження

Наслідки

ПКВ (%)

АКШ (%)

ВР (95%ДІ)

P

MACCE

17.5

14.3

1.27 (0.84 - 1.90)

0.26

Смерть, IМ, чиінсульт

8.4

9.6

0.89 (0.52 - 1.52)

0.66

Повторна реваскуляризація цільової судини

11.4

5.5

2.11 (1.16 - 3.84

0.012

 

 

 

 

 

#PCI, #CABG, #AMI, #CAD

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ривароксабан при транскатетерній заміні аортального клапана.

Дослідження GALILEO була передчасно припинено після попереднього аналізу, який показав, що ривароксабан  пов'язаний зі збільшенням смертності від усіх причин... >>>