Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.03.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

22.06.2015 14:20
Версія для друку
  • RSS

Демонстрація пацієнту його кальцифікованих артерій і модифікація способу життя. 

Автори оцінювали, чи корисно демонструвати пацієнту зображення його коронарних артерій для заохочення модифікації способу життя і прихильності до терапії...За даними нового дослідження виявилося, що демонстрація пацієнтам з вперше встановленою ішемічною хворобою серця (#ІХС)  зображення його кальцифікованих артерій може бути поштовхом до модифікації способу життя.

Автори відмічають, що пацієнти з необструктивним атеросклерозом коронарних артерій і гіперліпідемією мають негайно оптимізувати спосіб життя і почати приймати гіполіпідемічні препарати з метою зниження ризику майбутніх небажаних серцево-судинних подій. І, можливо, при встановленні діагнозу необструктивного ураження коронарних артерій саме час мотивувати пацієнта до початку прийому гіполіпідемічних препаратів і модифікації способу життя. Однак до цього часу не було проведено досліджень, які б оцінили вплив демонстрації пацієнтам з атиповим болем за грудиною їх власних кальцифікованих артерій на адекватні зміни способу життя і прийому відповідних препаратів.

Метою нового проспективного рандомізованого контрольованого дослідження була оцінка візуалізації коронарних артерій додатково до стандартного консультування пацієнта щодо ризиків і впливу модифікації способу життя на рівні #холестерин’у крові, а також щодо інших факторів ризику у пацієнтів з гіперліпідемією і вперше встановленим діагнозом необструктивного #атеросклероз’у коронарних артерій.

В дослідження було включено 189 пацієнтів, яким була проведена КТ-ангіографія коронарних судин і встановлений діагноз необструктивного атеросклерозу. Пацієнти були рандомізовані в дві групи – втручання і стандартного підходу (контрольна група) - у співвідношенні 1:1. Пацієнтам контрольної групи проводилось стандартне консультування щодо ризиків і модифікації способу життя. Фактори ризику оцінювались на початку дослідження і через 6 місяців.

В групі втручання проводилось 25-хвилинне консультування медичною сестрою. Даним пацієнтам демонструвались зображення їх кальцифікованих артерій. Медична сестра пояснювала зв’язок між наявністю каьцифікації артерій і підвищеним ризиком подальших небажаних серцево-судинних подій. Також було описано взаємозв’язок між факторами ризику серцево-судинних захворювань і розвитком кальцифікації коронарних артерій. 10 хвилин були присвячені поясненням щодо прийому статинів, аспірину, контроля рівнів артеріального тиску, здорової дієти, фізичної активності і відмови від паління, які базувались на сучасних рекомендаціях Європейського товариства кардіологів щодо профілактики серцево-судинних захворювань.

Після виключення з дослідження пацієнтів, які припинили примати статини через побічні ефекти (20 пацієнтів контрольної групи і 20 пацієнтів групи втручання) дослідники виявили достовірно більше зниження рівня загального холестерину крові в групі втручання у порівнянні з групою контролю (1.71 ммоль/л у порівнянні з 1.44 ммоль/л, Р=0.027).

Більше пацієнтів в контрольній групі продовжили палити (22% у порівнянні з 9%, Р=0.014) і дотримуватися нездорового харчування (64% у порівнянні з 44%, Р=0.005). В групі втручання пацієнти знизили масу тіла в середньому на 1.5 кг, в той час як пацієнти контрольної групи в середньому набрали 0.5 кг (Р=0.001). Також було відмічено тенденцію до більшої прихильності до статинотерапії в групі втручання (Р=0.056).

#cholesterol, #CVD, #CAD, #atherosclerosis, #prevention

Літературні посилання знаходяться в редакції www. WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin