Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
16.07.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

29.05.2015 10:38
Версія для друку
  • RSS

Чи потрібно приймати статини з метою первинної профілактики в похилому віці? 

Автори оцінювали ефективність статинотерапії в якості первинної профілактики серцево-судинних захворювань у чоловіків старше 70 років...За даними великого ретроспективного дослідження виявилось, що у похилих осіб #статини можуть не запобігати основним серцево-судинним подіям.

Так, у чоловіків старше 70 років без серцево-судинного захворювання в анамнезі прийом гіполіпідемічних препаратів асоціювався з 10% зниженням ризику інфаркту міокарду, інсульту і необхідності в реваскуляризація, однак це зниження було статистично недостовірним.

Автори проаналізували дані 7142 чоловіків, які в період з 1999 по 2012 роки заповнювали опитувальник. Застосування за даними опитування статинів було визначено як прийом препаратів мінімум протягом 180 днів на рік. Первинною кінцевою точкою дослідження була комбінація інфаркту міокарду, інсульту і потреби в реваскуляризації. Середній вік пацієнтів склав 76 років.

Первинний аналіз показав, що застосування статинів виявилось неефективним в первинній профілактиці серцево-судинних подій.

Автори порівняли результати 1168 осіб, що приймали статини, і 1168 – які не застосовувал гіполіпідемічні препарати. Групи були подібні за 30 предикторами ініціації початку статинотерапії – від загальновідомих факторів ризику серцево-судинних захворювань до загального стану здоров’я і специфічних фізичних кондицій, як, наприклад, здатність пройти пішки квартал без обмежень. В даному аналізі було зафіксовано 327 основних серцево-судинних подій.

Виявилось, що застосування статинів асоційоване з 10% зниженням частоти основних серцево-судинних подій, хоча недостовірне (ВШ 0.90; ДІ 0.71-1.13). Результати стали подібними до даних дослідження PROSPER. Хоча в даному дослідженні автори не оцінювали рівні смертності.

Після корекції результатів на вік, максимальне зниження серцево-судинного ризику було відмічено у пацієнтів від 80 до 84 років, хоча знову виявилось недостовірним (ВШ 0.58; ДІ 0.3-1.1).

У дослідження були і свої обмеження.

Так, автори не оцінювали, коли протягом періоду спостереження пацієнти припиняли приймати статини чи пацієнти, що на початку не примали статини, починали їх застосовувати.

Більшість пацієнтів, які на початку приймали статини, повідомляли, що продовжують прийом препарату, хоча автори не виключають можливість похибок.

Іншим обмеженням дослідження став дефіцит даних про дозування і тип статинів.

#профілактика, #ССЗ, #statins, #CVD, #prevention

Літературні посилання знаходяться в редакції www. WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin