Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.05.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

20.07.2015 11:37
Версія для друку
  • RSS

3D-друкування моделі передсердя при встановленні Watchman. 

Автори повідомили про застосування методики 3D-друку в процесі підбору відповідного розміру пристрою для оклюзії лівого передсердя...За повідомленням австралійських лікарів, їм вдалося успішно скористатися методикою 3D-друкування з метою точного відображення анатомії серця пацієнта в процесі планування закриття вушка лівого передсердя (ЛП) за допомогою пристрою #Watchman.

Зазначається, що 3D-друк є дуже корисним при даному терапевтичному підході, особливо у пацієнтів зі складною анатомією серця і при складнощах в оцінювані взаємодії між пристроєм і вушком ЛП навіть за допомогою сучасних методів візуалізації.

За словами головного дослідника, перкутанне закриття вушка лівого передсердя за допомогою Watchman на cьогоднішній день проводиться під контролем флюороскопії і трансезофагальної ехокардіографії. Додатково проводиться мультиспіральна комп’ютерна томографія з метою побудови 3D-зображення серця.     Але проблема полягає в тому, що будова вушка лівого передсердя є досить складною, і навіть за наявності даних високої якості дуже важко оцінити, чи впишеться пристрій у вушко ЛП.

Автори опублікували дані щодо досвіду 3D-друкування вушка лівого передсердя у 74-річного пацієнта з пароксизмальною формою фібриляції передсердь (#ФП) в анамнезі, який не може приймати пероральні антикоагулянти. За допомогою даних КТ-зображень автори надрукували гумоподібну 3D-модель з метою симуляції механічних властивостей ЛП і вушка #ЛП.

В модель послідовно було поміщено пристрої Watchman різних розмірів – 21 мм, 24 мм і 27 мм – з подальшим повторним скануванням. Завдяки цьому дослідникам вдалося проаналізувати анатомічну деформацію пристроїв в кожному окремому випадку, а також оцінити розташування пристрою в гнучкій моделі передсердя.

Цікаво, що за результатами трансезофагальної ехокардіографії для встановлення Watchman було обрано 21-мм варіант, однак за даними КТ-сканування 3D-моделі виявилось, що такий розмір пристрою буде замалим, а 27-мм – завеликим.

В результаті було обрано пристрій розміром 24 мм. За даними інтраопераційної трансезофагальної ехокардіографії було визначено нормальне розташування пристрою без наявності недостатності оклюзії.

 

#ЧСЕхоКГ, #Afib, #LAA, #TEE

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Тікагрелор: новий антибіотик?

Тікагрелор: новий антибіотик? Існує великий потенціал для відкриття нового класу антибактеріальних препаратів... >>>